Havraní zpívání

Make coffee, not war!

1. září 2011 v 11:51 | Raven
A je to zase tady - ždibec muziky pro vaše velectěné uši. Tentokrát podezřele měkkoslavská várka, ale co se dá dělat - chuť na hudbu přesně kopíruje veškeré mé náladové výkyvy (a že stojí za to :))

Garbage - Cup of coffee. Se svým heslem pro tento školní rok (viz titulek článku) jsem si vzpomněla i na tuhle dost depresivní baladu o mrtvém vztahu. Ani nevím proč, líbí se mi nějak podezřele moc. [LYRICS]

Katie Melua - A Happy place. Tuhle zpěvačku jsem objevila celkem nedávno, zaujala mě hlavně dost avantgardním a zajímavým zpracováním klipu k "The Flood" (kdo chce, najde sám, na tento blog je tam příliš mnoho polosvlečených chlapů) a později jsem zjistila, že je úžasná co se týče hudby i textů. Vybrat jeden z těch mnoha songů byl skoro nadlidský úkol, ale o Katii jsem vás prostě nemohla připravit. [LYRICS]

RHCP - Road Trippin'. No - co dodat. Budoucí klasika. :) [LYRICS]

Weezer - (If you're wondering if I want you to) I want you to. Občas se mi stane, že se mi do kapely líbí jeden jediný kus. Tohle je takový nástupce další "jednokusovky" od Mando Diao. Tahle od Weezer má neskutečně dlouhý název, skvělé tempo, velmi chytlavou meladoii a jako přídavek - báječný klip :) [LYRICS]

Vienna Teng - Gravity. No co. Vždyť všichni přeci dobře víte, jak jsem ujetá na klavír. S nádhernou poezií v textu, plným a krásně barevným hlasem... Navíc krásně zpracovaný klip - úžasné. :) [LYRICS]

Pakliže vás nějaká z nich zaujala, dejte vědět. Pod článkem je anketa, tak jestli máte chuť, můžete se naprosto dobrovolně zúčastnit.
Mějte se krásně a těšte se se mnou na podzim,
pařát a klof,

Najdeme nástupce Hollywoodu?

4. června 2011 v 22:01 | Raven
Ahoj přátelé!
Myslím tím →tento Hollywood← (Michael Bublé), o které vím, že vás kdysi zaujala nejvíc - a to dokonce tak, že jste jí někteří poslouchali více než jednou...

Za poslední dva týdny se k mým uším dostalo mnoho písniček s "hitovými ambicemi" - alespoň dle mě. Seznam, který vám nabídnu, pravděpodobně nesplňuje běžné konvence hitparád, a určitě ne konvence moje, protože mé ucho většinou podobným nakloněno není. Na druhou stranu měly tolik síly, aby mě zaujaly a to dokonce tak, že jsem si je poslechla více než jednou...

Po seznamu přijde jedna, na které momentálně ujíždím nejvíc a která vás prostě musí chytnout za srdce (zvlášť takhle k večeru) a také anketa... Dejte mi vědět, jestli nějaká z následujícíh písniček na vás měla onen hitový účinek, a případně která. A kdybyste náhodou byli tak nadšení, napište mi svůj tip na úplně jiný kus... :)

Zatraceně chytlavé. Country. O:) Na můj vkus v klipu příliš mnoho příliš málo oděných ženštin, ale když jde o cowboye a ještě ke všemu o Cassanovu, tak to samozřejmě chápu.

Ten začátek mě okouzlil. Klip je úžasný a barevný. A smutný. Teda spíš takový, při kterém nikdy nejsem hrdá na to, že jsem ženského pohlaví. :)

Ten příšerný elektronický zvuk na začátku mě nejdřív odrazoval od poslechu, ale vydržela jsem a pak už mi to zlstalo. A prozpěvovala jsem si to celý dnešek. Při vytírání podlahy, při jízdě na kole i na mládeži. Nakažlivé. (jen z toho klipu je mi ještě větší vedro...)

Pěkně stará záležitost, já to ale objevila až teď a musím říct, že mě to pořádně zaujalo. Nejen, že zpěvák má neskutečně příjemně zastřený sametový hlas, ale místně gradující melodie... Je to lepkavé...


*čára*
Bonus pod čarou - Billy Joel: Lullaby (Goodnight my angel). Je to neskonale krásné. Chce se mi z toho trochu brečet, trochu spát, strochu objímat všechny, co mám ráda, trochu se smát a taky mi to trochu láme srdce... Bacha na ni. :)

Tak co? chytlo vás něco? Nezapomeňte na anketu
a mějte se krásně, jasné. :)


Havraní hudební povyražení

22. května 2011 v 21:06 | Raven
Ahoj přátelé :)

Prve vám chci poděkovat za množství komentářů, které jste mi nadělili k minulému příspěvku - nedokážu dost dobře vystihnout, jak je pro mne každý z nich vzácný, ale věřte, že opravdu hodně. Pocit, že jste napsali něco, co bylo někomu záminkou se zastavit a dokonce napsat i krásný a milý komentář, je prostě k nezaplacení povznášející. Takže vám všem děkuji. :)

Tento článek vzniká proto, že jsem se divila, kolik z vás potěšil můj skromný a očesaný playlist připojený k minulému vykecávacímu článku. Měla jsem chuť napsat další, ale když jsem to zhodnotila, zjistila jsem, že jedinou obsažnou částí by byl právě playlist, který jsem hodlala připsat :) Rozhodla jsem se tedy pověsit sem na den dva tento výcuc z toho, co momentálně těší mou duši s nadějí, že někoho z vás alespoň jeho malá součást osloví, a pak přidat nějaké verše, protože se mi mimořádně urodilo. :)

Máte.li chuť, vyjádřetež se prosím v anketě k tomu, mám-li vás vytrvaleji a pravidelně mučit svými playlisty, či raději ne. Budu alespoň vědět, kudy kam ;)


Klavírní virtuoz a skladatel Ludovico Einaudi, kterého pro mě objevila má drahá Carmen, zkomponoval a báječně zahrál kromě mnohého jiného také Oltremare. Má duše se rozplývá blahem a mám touhu létat. Minimálně po pokoji... Vyzkoušejte to. Milujete-li klavír alespoň z poloviny tolik, co já, jistě vám srdce zaplesá.


Jestliže oceníte také skvělý zvuk elektriky, dobře dokreslující bicí, zpěváka, který zpívá o své smrti (Death of me :))) s neúnavným hlasem a potěší vás i nadupaný videoklip, tenhle kus vás potěší. Starý proflákly song od R3D... jeho profláklost mi ale nevadí ani trošku. Stále stejně skvělý.Pakliže mi odpustíte trochu soundtracku, neopomenu ani tentokrát animák. Tvůrcem soundtracku k Disneyovce Mulan je Jerry Goldsmith a odvedl opravdu skvělou práci. Rozhodně se vyplatí poslechnout celé a znalost legendy o Mulan je rozhodně výhodou.

Opomineme-li fakt, že tato píseň zapadá do zcela nebiblického příběhu, máme příležitost zaslechnout, jak by zpívalo srdce nešťastně zamilované Máří Magdalény. Píseň "I don't know how to love him" z muzikálu Jesus Christ Superstar, který jsem mimochodem neviděla, interpretovala s citem a s výrazem zmatené duše pro některé kontroverzní žena. Jedná se ale o mimořádný zážitek. Vřele doporučuji.

Tuhle si asi taky nedokážu odpustit. Zní výborně, alespoň mému uchu a refrén (hlavně jeho konec) se mi vryl do mysli. Skupinu Relient K rozhodně doporučuji prozkoumat, kromě Be my escape si vyhledejte třeba i Must have done something right, protože ta má nezapomenutelný začátek. :) Jsou skvělí. Ačkoliv konkrétně píseň nazvaná !(Marylin Manson ate) my girlfriend" mě vyloženě vyděsila... Videoklip k Be my escape je zlehka klaustrofóbní, ale to snad přežijete :)

Toto je tedy pět kousků toho, co momentálně rozechvívá mou vnitřní strunu. Třeba také v něčem najdete zalíbení.
Nakrá!Seether: Careless Whisper

14. října 2009 v 21:06 | Raven
Ten jejich klip je tak hroznej od přírody, za to já nemůžu. Jinak bezvadná hudba. Více na www.seether.com.


Tonight the music seems so loud
I wish that we could lose the crowd
Maybe it's better this way
We'd hurt each other with the things we want to sayDalší skvělé kusy: Fade Away, Gasoline, Broken(feat. Amy Lee je ta nejutahaněkší písnička, co znám, takže přikládám verzi bez Amy edit: Dobrá, dobrá. Verze s Amy Lee zde;-))), Rise Above This (bezvadný videoklip)

Lacuna Coil - Spellbound

3. října 2009 v 16:08 | Raven
Tahle rubrika hodně dlouho hnila - a řekněme si, je dosti neaktuální. A to velmi. Takže, začínám s velkým obnovováním této malé rubriky. První na řadu přichází Italská gothic metalová formace, Lacuna Coil. Neshledávám na tom žádnou chybičku. Vy? :)

Tell me who you are
I am spellbound
You cannot have this control on me
Everywhere I go
I am spellbound
I will break the spell you put on me
Další skvělé kusy: Closer, Within Me, I Like It, Enjoy the Silence (Depeche Mode cover),Falling Again (u tohoto videa omluvte ty šílené obrázky :)))

Staronové podzimní pápěří a galština

22. října 2008 v 22:28 | Raven
Tak, jak jsem slíbila Carmen, zmizel její nádherný lay "Just believe..." a byl nahrazen předchozí hrůzou podzimní, ale což, budete to muset strpět, poněvadž mě opět chytla podzimní nálada, která je umocněna tím dokonalým zeleným svetrem! Ano, jsem trochu infantilní. Ale co už.

Jenom letmo se zmíním o nepříjemnostech se školou, které mě ale strašně ubíjí a ničí mou osobnost *ironík*, můj přímý charakter *ironík* a vůbec. Prostě... už aby byly prázdniny. Pojedu na chatu a budu se válet v listí a budu vyvádět vůbec takové různé ptákoviny. Ale už se těším, vážně už to potřebuju.

To, co posloucháte, by údajně měla být galština. Jestli je, tak je půvabná.

Regina Spektor

5. října 2008 v 15:00 | Raven
Pf. Tom má Fiakr, já budu mít Regču Spekčr. A komu se to nelíbí, má smůlu smůlovatou. Protože miluju zvuk klavíru. Takže, Samson.

Cry for the moon

7. září 2008 v 14:37 | Raven
Pravda, Simone Simons už to dlouho nebyla :))) Měla jsem chutě vypálit vám, stejně jako sobě, do uší svou oblíbenou "Living a lie", ale na imeem bych jí mohla hledat do pozítří a nenajdu jí, protože tam jednoduše není. Takže, mám tu jinačí, neméně skvělý kousek.
Epica. Epica. Epica.

*lišácký úsměv*

27. srpna 2008 v 8:12 | Raven

Forever.

Jane Doe

26. dubna 2008 v 10:52 | Raven
Když jsem tak včera upravovala menu, zjistila jsem na jednu zapomenutou rubriku. A to na tu s hudbou - já a hudba jsme nerozlučná dvojka, proto jsem se rozhodla tuto rubriku obnovit.

Takže, je tu písnička Jane Doe od Within Temptation, je údajně z CD singlu Mother earth... každopádně je skvělá. Poslední dobou jí poslouchám docela často.

Text a video pod perexem :) No... video... je to spíš nějaké fan-video, ale co s tím nadělám, že :)
 
 

Reklamaxdollfacex.deviantart.com

iheartjrock.deviantart.com
purgatori.deviantart.com