Apokalyptická epištola

2. června 2012 v 0:19 | Raven |  Kapitola druhá
Ani jsem neměla čas vypnout. Nevěděla jsem, že hned, jak odmaturuju, strčím nos do odborné literatury a už ho nevytáhnu. A stejně nevím, proč to dělám, neboť mě stejně nikde nebudou chtít. Znalostmi ani inteligencí je neokouzlím, šarmem nedisponuji, na mámení výstřihem to taky moc nevypadá. Deptá mě, že prakticky všichni už se dostali na svou vysněnou univerzitu, a já zatím nejenže nikde nejsem, já ani nevím, jestli jsem odmaturovala.
V takhle hrozném stavu jsem nebyla ani před maturitou. Ale teď alespoň vím, kde se to ve mně bere (nic neumím, k ničemu nejsem, na nic nemám chuť a ani k ničemu nemám motivaci).
V Olomouci je test ze všeobecných znalostí, jestli tam tedy budu zase nějaký vlaky, co jedou tunelem, tak volím maturitní plán B a okamžitě odcházím oknem.
(Kromě toho taky dneska začal poslední měsíc mojí půlroční výzvy. To fakt nechci vidět, co příjde v červenci. Hlavně doufám, že jsem nic neprošvihla a nezbyly na mě samé princezny.)(Chudák Charlize.)

Kdybyste měli podle miniatur poznat, co se právě učím, řekli byste, že je to slovník křesťanských pojmů? (Na těch teologických fakultách mě roznesou na kopytech...)

Ecce homo
Ecce homo
A já, Zrcadlo s Umyvadlem
čekáme na těžký křest
pontských rukou
Zítra svítá v šest


Abelardova ukolébavka
Héloisa si spletla vlasy
a šla asi spát
Koho svojí láskou spasí
Který řád jí život zkazí
zítra nad ránem?

A. M. D. G.
Občas jim bijí mrtvé zvony
Zvony naprosto bez srdcí
Poslušně berou bez opony
Bez poslušné opony zbývá klam
Ad maiorem Dei gloriam

Pastýřská
Těsně nad smrtí je tenká linka
bílá a trochu červená
Spasí tě chvilka otálení
Spasí tě odřená kolena
Pak budeš čekat jenom chvilku
Ta chvilka věčnost znamená

Zkušební doba
Zeptám se tiše, co je špatně
když utřu slzu do polštáře
Chci srdce které odpouští
Miluje třeba bez oltáře
když prchá věčnost po poušti
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maprincs Maprincs | Web | 2. června 2012 v 0:25 | Reagovat

Ahoj,prosim dej mi sem hlas
http://www.elite-vune.cz/muj-obal/12220
Já vim jsem trapna jak sem davam ty reklamy ,ale moc  mi na tom zaleží tak prosim dej mi hlas a nezlob se Promin jestli jsem to nedala do reklam ,ale jsem zoufala a moc tu vonavku chci a když tak mi napiš kolikata si byla

2 strigga strigga | 2. června 2012 v 11:58 | Reagovat

[1]:: Trhni si axostylem.

Milá Ravenko, za prvé - neboj se. Kdo jiný než ty už by měl ty diletanty na univerzitách ohromit! Například já taky pořád nic pořádně nevím a ani nepočítám s tím, že bych se někam dostala, protože jsem... protože je mi to jedno, takže asi NEZODPOVĚDNÁ, ale... :D no, co s tím nadělám. Za týden mám přijímačky a odmítám se stresovat.
Za druhé - nechápu, proč bys neměla odmaturovat. Bráško, nepamatuju si, že by ses kdy takhle strašně podceňovala! Já měla strach, že jsem neudělala slohovku z vyšší španělštiny, protože mi to téma vůbec nesedlo a ve výsledku byla opravdu, ale opravdu hrozná, a nakonec mi ubrali jeden jediný bod. Takže se neboj, buď v klidu, nemáš se čeho bát. A klidným lidem se přijímačky dělají o dost líp. :-)

A konečně za třetí... jsou krásné, kouzelné. Víš, já mám hrozně ráda atmosféru takových těch starých vysokánských gotických katedrál, kde si člověk opravdu připadá tak neuvěřitelně maličký, a když tyhle miniatury čtu, vidím se v nich. Vidíš, co děláš s nevěřícím Tomášem. :) Připadají mi... hodně od srdce, upřímné, opravdové, nezaobalené tolik do náznakovosti a symboliky, což mám moc ráda. Je to, jako bys zmáčkla gumovej bonbon a vytryskla z něj atmosféra, o které jsi věděla, že tam někde je, a stačilo tak málo, aby se dostala ven.

Ničeho se neboj, bratříčko, vždyť ty jsi jeden z nejšikovnějších lidí a nejúžasnějších básníků, co znám. :-)

3 Iswida Iswida | 2. června 2012 v 18:22 | Reagovat

Nejsi sama! Mě fakt strašně deptají všechny ty statusy "jsem přijatý! mám prázdniny!". Jenže ty ses to aspoň od maturity vytrvale učila, já jsme většinu toho času strávila depkařením. No, musíme to nějak zvládnout. A když ne, sbalíme kufry a odstěhujem se na pustý ostrov. Budu ti moc držet palce.

A jak vidím, básnické střevo jsi neztratila, takže to určitě bude dobré.

(a o okně radši teď nežertuj. nějak si to teď líp umím představit - Kubův známý skočil hodinu po vyhlášení výsledků z maturity rovnou z okna gymplu a nepřežil to. na to, že jsem ho znala jenom z vyprávění, to ve mě nechalo celkem špatný pocit...)

4 Keneu Keneu | Web | 2. června 2012 v 21:30 | Reagovat

Iswida říká, ať nežertujeme a já žertovat nebudu, když řeknu, že někdy je něco příliš krásné a já chci umřít hned, aby to nikdy neskončilo - jako třeba tyhle miniatury
ach jo
a Piláta miluju čím dál víc (zvlášť co jsem ho psala v DMD 8+)
a strašně se chci chytit toho stébla, stát se tím stéblem, nechat se (s)pást, ale nejde to
a znalostmi a inteligencí okouzlíš kdekoho, mě například, a to nejsem žádný ořezávátko 8+)
není těžké se na vysokou dostat, je těžké se tam udržet - je to jako se životem...
žvaním...
Zkušební doba <3

5 Carmen Carmen | 2. června 2012 v 22:05 | Reagovat

Ravenko... Kolikrát ti ještě budu opakovat, že jsi úžasná a že všichni víme, že jsi úžasná a že nevidět to může jenom někdo opravdu, opravdu zaslepený?
Ty verše jsou strašně krásné. Křehké a...hmm, no, řeknu to, vznešené.

P.S. Právě jsem se beznadějně zamilovala do té písničky. Znáš takový ten pocit, kdy něco slyšíš a... a úplně to cítítš v krvi a v každém nádechu a-... no, tak přesně tohle je ten případ. Což se mi u hudby tebou někde zveřejněné stává často, mimochodem. :)

6 Carmen Carmen | 2. června 2012 v 22:05 | Reagovat

Ravenko... Kolikrát ti ještě budu opakovat, že jsi úžasná a že všichni víme, že jsi úžasná a že nevidět to může jenom někdo opravdu, opravdu zaslepený?
Ty verše jsou strašně krásné. Křehké a...hmm, no, řeknu to, vznešené.

P.S. Právě jsem se beznadějně zamilovala do té písničky. Znáš takový ten pocit, kdy něco slyšíš a... a úplně to cítítš v krvi a v každém nádechu a-... no, tak přesně tohle je ten případ. Což se mi u hudby tebou někde zveřejněné stává často, mimochodem. :)

7 Ex-Tyran Ex-Tyran | E-mail | 3. června 2012 v 23:15 | Reagovat

Snad se znáš a víš, že to vůbec není tak zlé, jak tvrdíš, drahá Raven. A až budeš mít v kapse ten dopis, na které píšou "K zápisu se dostavte", budeš se malinko stydět, jak moc jsi plašila.

Na druhou stranu, silné emoce jsou to, co umělec potřebuje, aby mohl tvořit. S plným žaludkem ve velkém domě a s miliónem ve slamníku se prý píše nebo maluje daleko hůř, než v s vodovatou polívkou v chatrči.

Nerozumím jim, všem, nemám ten správný "všeobecný přehled", ale ty poslední dvě mi přijdou blízké. Těším se na další.

8 Raven Raven | Web | 4. června 2012 v 0:05 | Reagovat

Strigg... Kdyby sis přečetla ten sloh z aj, co jsem tam spatlala (vlastně oba dva), bylo by ti hned jasné, o čem mluvím.  :)))
Mám taky ráda tu atmosféru katedrál... myšlenkově se jí ale začínám dost vzdalovat. Však jsme o tom všem v čera mluvily. Ostatně A. M. D. G. je vlastně celá o tom. :)

Is, zatím jsem ho neztratila, ale pár dní jsem se obávala, že už nenapíšu nikdy nic.
S tím oknem promiň. Budu tyhle své projevy te´d krotit ;)

Keneu, děkuji za slova moudrá, povzbudivá i jiná. :) Piláta mám ráda. A přeji nalezení dostatečně pevného stébla  s hlubokými kořeny.

Carmenko, bwehehe, já mám do úžasnosti dost daleko, spíš mě udivuje, jak účinně dokážu všechny takhle balamutit ;)
Děkuji.
Brandon je princezna! :D

Ex-Tyrane, to se ještě uvidí. Já osobně mám pocit, že jsou věci, které na mě vůbec nezáleží. A stydět se určitě nebudu ;)
Vydržel bys v takovém domě? Já asi ne, brzo bych utekla. Možná na to ještě nejsem dost dospělá :)
Taky mám občas pocit, že jim nerozumím ;)
Děkuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklamaxdollfacex.deviantart.com

iheartjrock.deviantart.com
purgatori.deviantart.com