Skuhrání Adalbertovi za zády

21. prosince 2011 v 1:12 | Raven |  Havraní krákání
Tak. A je to tady. Báječný předvánoční čas - a přitom mám spíš pocit, že jsem Egypťan před Velikonoci, neboť mě stíhá pravděpodobně deset (a možná i víc, to se uvidí) ran egyptských, či jakýchkoli zeměpisně jiných. Po té, co se včera zdálo, že už konečně můžu dýchat a že už se ani angína nevrátí, mi začalo být zatraceně špatně, což je pravděpodobně projev toho, že moje tělo se domnívá, že musí vyzkoušet každý nový virus, který se objeví v okolí. Takže jsem dneska proležela celé odpoledne v posteli a proto teď logicky nemůžu usnout. Plus písemka z matematiky, plus se navíc blíží moment, kdy budu muset do knihovny vrátit Hraběte...

Sedím si tedy ve své zelené dece, se zeleným přehrávačem, se zeleným svícnem na zelené židli pod zelenou stěnou, což mě činí ještě zelenější, než bych teď doopravdy vypadala (neb za každý krutě snědený piškot se mě pravděpodobně snaží žaludek vytrestat zpravidla několika kotrmelci). Jediné, co na mě je momentálně jediné dobré a nezelené, je taťuldova stará košile, která mi připomíná, že mu musím připomenout, že jsou Vánoce, tedy čas dobročinnosti, protože nutně potřebuji další obrovskou košili... :)

Poslední dny mne naučily jednu důležitou věc: V některých věcech zkrátka není vítán vlastní názor. Řekněte jej a bude na vás nazíráno jako na zlotřilého pistolníka se srostlým obočím, sedícího na bedničce s dynamitem, vyčkávajícího, až bude moci odpálit nálož pod českým státem. Kult osobnosti byl dle mého názoru záležitostí minulého režimu a myslím, že nic se nevyrovná vnitřní úctě člověku (kteréžto projevy od ostatních velmi pozitivně přijímám a prožívám), narozdíl od oslav kultu a symbolu. Nejsem pro ostentativní nářky a nechci si je nechat vnucovat - na druhou stranu se teď musím zatraceně rychle naučit, že ne všichni to cítí tak, jak já, než se mi podaří zase někoho urazit svými barbarskými a neuvědomělými názory...

Achjo. Napsala jsem zcela politické verše. Hodím je sem, až se mi trochu rozleží v hlavě, protože po jistých zážitcích je mi zcela jasné, že bez slz a svíčky a nadávání na ignoranty mě stejně málokdo bude brát vážně...Podčárový playlist pro agilní čtenáře:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cover72 cover72 | E-mail | Web | 21. prosince 2011 v 10:14 | Reagovat

Za vlastní názor - a nekonformní k tomu - ti dávám palec nahoru. Kult osobnosti je trapný (down with the bloddy red queen!) a nesouhlasem s ním jsi ve hře života obdržela achievement "kritické myšlení". Gratuluji.
Pokud si někdo vynucuje konformitu se svými postoji a uráží ho už samotný fakt, že něco vidíš jinak, to bych si opravdu k srdci nebral. Takže IMHO jediné, co je potřeba se naučit, je umění kdy a jak co říkat - když kupříkladu někdo truchlí nad Havlem, neoslovím ho výkřikem "egalitářský ničitel českého průmyslu a obrany už neškodí!", ale toliko jemně konstatuji, že jsem toho pána zase tolik nemusel, a je pravda, že ne vše, co udělal, bylo špatně, hmm.

Jo, a sorry za proroctví o lehkém maturitním ročníku. Leč nestydím se, protože jsem tam tehdy umístil i pojistnou klauzuli o tom, že vy, co maturujete na nový způsob, to možná budete mít těžší - takže jsem nelhal :)

2 strigga strigga | 21. prosince 2011 v 12:41 | Reagovat

Rav, já nevím... rozebíraly jsme to docela dlouho a myslím, žes mě docela pochopila, stejně jako já tebe. Už to nechci rozmazávat, protože mi to přijde zbytečný :) tak jen doufám, že jsem v tobě tenhle pocit nezanechala (jenom) já, protože to vážně nebyl účel.

3 Raven Raven | Web | 21. prosince 2011 v 13:15 | Reagovat

Cover72, děkuji :) Každopádně ono i to jemné oslovení s obsahem "Měla jsem toho pána ráda a vážím si ho, ale nesouhlasím s cirkusem" někteří (i netruchlící) mi později omlátí o hlavu.
Neomlouvej se, ono za absenci mozkové hmoty si mohu asi sama, takže to obviňování z prorokování je jen takový vesmírný alibismus.

strigg, víš, to se netýkalo tebe. Tebe se týkala ta poznámka, že (cituji): "myslím, že nic se nevyrovná vnitřní úctě člověku (kteréžto projevy od ostatních velmi pozitivně přijímám a prožívám)..." Víš, jsou lidé a lidé. Ti, kteří mne konfrontují svými názory - což je přirozené a správné, to jsme se konfrontovaly navzájem, a potom ti, co mě konfrontují principy. To se mi nelíbilo ;) Takhle dobré? Jakkoli, mám tě ráda. :)

4 strigga strigga | 21. prosince 2011 v 13:20 | Reagovat

Myslela jsem si, že to tak bude :) ale přeci jen, musela jsem se ujistit, protože holt nejsem ty a nevím, s kolika lidmi o čem mluvíš, že :D

5 cover72 cover72 | E-mail | Web | 21. prosince 2011 v 16:58 | Reagovat

Áno, to mi z prvého příspěvku vypadlo - s verši sem, prosím. Netuchlit, zveřejnit. Můžeš třeba pozpátku nebo Bigglesovou šifrou (první písmenko slova přehodit na konec a dvě další písmena doplnit), já si to dekóduju a nikdo se nemůže vymlouvat, že ho naštvalo něco, co si přečetl jen tak mimoděk. Protože jinak bys mne diskriminovala - a to mi snad neuděláš?
[S Havlem to byl jen příklad; jako člověka nehodnotím, jen mi nesedly některé jeho postoje&činy.]

A ještě mi to nedá se nezeptat - co je špatného na konfrontaci s principem, pokud je ona konfrontace vedena alespoň s elementární úctou k člověku?

6 Keneu Keneu | 22. prosince 2011 v 9:18 | Reagovat

*poplácává po rameni*
a s tou nemocí a spol.
...
nebylo by lepší ty Židy teda pustit?
*splácává z jedniček a nul velkou zelenou košili s kouzlem v kapsičce a posílá ji netem Ravence*

7 Keneu Keneu | Web | 24. prosince 2011 v 14:50 | Reagovat

Ravenko, doufám že už je Ti líp a že si užíváš Vánoce (I hope You have fun). Bujarého Ježíška a štědrého Silvestra Ti přeje Keneu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklamaxdollfacex.deviantart.com

iheartjrock.deviantart.com
purgatori.deviantart.com