Prosinec 2011

Prosincově prosící miniatury

27. prosince 2011 v 22:02 | Raven |  Miniatury
Tak jo, mám pocit, že po těch hloupých výlevech čehosi máte jako mí drazí čtenáři nárok na něco standardního.
(Bwehehehe.)
Musím teď pořád ve všem dělat pořádek. Vytrvale uklízím všechen chaos, který se bere odnikud. Myju hodně nádobí. A taky mám hrozný nepořádek v notesu, který je samozřejmě taky třeba uklidit. Pryč jsou ty časy, kdy jsem jeden den psala jen na jednu stránku. (Nepochopím, jak mi stačila jedna stránka?!) Všude po notesu si poletují verše sem a tam, jsou dokonce tam, kde nemají co dělat, jsou jako utržené ze řetězu. A mezi tím vším ty kresby! Říkala jsem vám už, že neumím kreslit? Mořský rejnok po lobotomii neořezanou tužkou by to neořezanou tužkou zvládl lépe! (V předchozí větě není neořezaná tužka dvakrát omylem... :)

Achjo. To by mě zajímalo, kdy přestanu prokrastinovat a začnu konečně sepisovat ty maturitní otázky.

Adios, astalavista a pěkné počtení (Bacha na rejnoky! Po lobotomii jsou ultra zákeřní!)

Možná bez pecky
Chci tiše plakat mezi olivami
přemýšlet o tom jaké bylo by to ráno
kdy bych se koupala v peřinách
a vůni tvého hlasu
Má krásný tón a zní jak strach
že nic z toho nebude mi přáno

Instantní káva nedávných rán
Nějak jsi mi spadl do hrníčku
a já tě tak nějak vypila
Teď tě mám na srdci, drahý pane
a přemýšlím, kde jsem chybila

Hodiny před usnutím
A zas ty chvíle
kdy nemohu spát
myšlenky čilé Nic nepřekřičí
Snad a pouze možná
Správná rána těžkou tyčí
pěkně po hlavě

Žij a nech mě
Svatozář kolem plamínku svíčky
Čím srdce přetéká, to rty lžou
a oči křičí
Nedám ti jinotaj
ani kličky:
Nejsem svatá
a jsem ničí

Pokání
Snad hledám kousky tebe v cizích tvářích
snad mne až k tomu žene hlad
a obava (než tě v tom davu najdu)
aby tě kdosi neukrad
A stojí mě to víc
ne jeden hříchProč bych (ne)měla být redaktorkou krásná.cz (první část)

26. prosince 2011 v 14:12 | Raven |  Havraní krákání
Už delší dobu mi leží v žaludku server krasna.cz. Nejsem jeho pravidelnou návštěvnicí, nicméně jako uživatelka blog.cz se reklamám a titulkům z tohoto webu všude možně prostě nevyhnu. Tato stránka sebe samu prezentuje jako "tvoje nové sebevědomí", což je jediné, co se z oficiálního zdroje dozvíte. Jinak jde o lifestylový internetový magazín pro mladé slečny - některé články se tváří, že od jedenácti let, zatímco jiné by snesly označení 18+. Sáma krásná.cz o sobě netvrdí nic, na to je totiž asi moc sebevědomá.

Moje už tak trochu rozeznělé nervy definitivně rozcuchal tento článek (pro všechno na světě, neklikejte na to!)(Já vás varovala!), v němž jakási náctiletá slečna velmi odborně popisuje, co se stane, když náhodou v patnácti počnete. Nechám si své hysterické záchvaty nad tím, že mluví o potratu jako o trhání zubu, pro sebe, a nechám promluvit citaci: "Pochybuju, že si dítě budete chtít nechat, zvlášť jestli jsi patnáctiletá holka, co se ráda baví, pije a chce mít ze života maximum." (Autorkou citace je jistá Lotty Biondi.)
A teď se mlaťte hlavou do stolu vy.

Důvody, proč bych (ne)měla být redaktorkou stránky pro patnáctileté holky, co se rády baví, pijí a chtějí mít ze života maximum, jsou následující: (Dále své názory vyjadřuji v růžových titulcích, které jsou návštěvnicím a správcům krásná.cz evidentně nejsrozumitelnější. Vše doplňuji množstvím sugestivních vykřičníků, které, jak jsem pochopila, jsou nedílnou součástí kultury krásná.cz.)

(Z rubriky Jak na kluky)

6 tipů, které ho zaručeně nažhaví! Který díl Star Wars sledovat jako první?!

Je vlastně jedno, jestli začnete epizodou New Hope (IV) nebo s The Phantom Menace, jasné je, že si pak budete povídat celou dlouhou noc!

Postelové dovednosti! Jak spát 10 hodin vcelku?!

To je to jediné, co v posteli zaručeně musíte umět. Ohledně toho poskytuji ty nejfundovanější rady, co se týče nezřízeného spaní, jsem prostě nespoutaný divoch.

Miluje mne jenom kvůli mým kozám! Čas přestat mluvit jako kanál!

Už to tak bude, slečny.

Láska podle Twilight! Stop nekrofilii!

Bwehehe, to je reakce na tento článek Láska podle Twilightu, po jehož přečtení se z vás zaručeně stane odborník na citové vztahy. Co já si o tom myslím? Viz titulek výše…


(článek nesmí mít nad 4 000 znaků... :))

Proč bych (ne)měla být redaktorkou krásná.cz (druhá část)

26. prosince 2011 v 14:05 | Raven |  Havraní krákání

Jak v patnácti neotěhotnět? Sexuální abstinence pro začátečníky!

Moc bych si přála, aby holky, co se rády baví, pijí a chtějí mít ze života maximum, brzy pochopily, že správný čas na sex je tehdy, kdy dotyčná i její partner ví, že kdyby došlo k "nehodě s antikoncepčními prostředky", budou schopni se o miminko postarat.
(Občanský průkaz zároveň není osvědčení o tom, že již nejste panna, tudíž opravdu není kam spěchat, jeno z toho titulu, že je vám patnáct!)

Čekání na toho pravého (kdo ti konečně vysvětlí pravopis)

Krásná.cz je pokladnicí překlepů, pravopisných chyb a prapodivných a bizarních omylů ve větné stavbě. Bravo, to je přesně to, co by mělo slečnám jejich "nové sebevědomí" dodávat!

Jak na kluky? Lopatou!

Nemyslím to vážně. Jenom vtípek. Pánům se vřele omlouvám.

(Z rubriky Tvůj svět)

Čas na rebelii! Ukliď si v pokojíčku!

Retro znovu v módě! Pořiď si VLASTNÍ NÁZOR!

Jak si užít pořádnou jízdu? Pravidla silničního provozu polopatě!

Jak zabít nudu? Top pět střelných zbraní!

Tvůj domácí mazlíček! Co s opicí?

Co třeba přestat chlastat? Do patnáctileté pařáty alkohol nepatří!

(Z rubriky Móda a styl)

Tohle bude krutá párty! Účesy na vánoční besídku!

BIO krása

Umělé nehty, umělé řasy, uměle prodloužené vlasy, prsní implantáty - po smrti vás zrecyklují a udělají z vás krásnou žlutou popelnici! A to je přeci BIO! (A všichni kluci vám to zaručeně sežerou.)

(Z rubriky Fitness)

Hubnout přírodně: pořiďte si tasemnici!

Ano, vtloukejte do hlavy mladým slečnám, že jediné, co musí, je zhubnout! Ano, magazíne krásná.cz, vytvoř nám stádo nových anorektiček! Ano! Děkujeme!

(Z rubriky Tajemno)

Exkurze do minulých životů: Kdy naposledy ses místo taháku naučila?


Server krásná.cz podporuje podvádění, respektive vám velmi ochotně poradí, kam takový tahák schovat. Já bych věděla kam (ale nebudu sprostá). Co třeba takhle potrénovat trochu hlavinku a něco se naučit? Na kráse vám to přidá jako nic jiného.

Zóna tajemna! Co jsou to ty KNIHY?(Z rubriky Showbiz)

O charakterních povoláních aneb profesionální drbnou!...

A tak dále. Nebudu raději pokračovat, protože i takhle už jste jistě odhalili, že v tomto článku si stěžuje zatrpklá nevyvinutá adolescentka, cynická, zakomplexovaná, frigidní stará panna, nepolíbená závistivka bez špetky humoru, náboženská fundamentalistka bez nejmenšího náznaku tolerance, pitomá krůta, která umře sama s padesáti kočkami, sežerou jí vlci a to pro ni bude lepší, protože na její hrob by jí stejně chodili plivat a kálet růžoví marťani/stádo tučňáků/náctiletí krokodýli/whatever. A bla bla bla...
Děkuji za pozornost!
P. S.: K tomu vám já i Bon Jovi přejeme: Have a nice day!

Skuhrání Adalbertovi za zády

21. prosince 2011 v 1:12 | Raven |  Havraní krákání
Tak. A je to tady. Báječný předvánoční čas - a přitom mám spíš pocit, že jsem Egypťan před Velikonoci, neboť mě stíhá pravděpodobně deset (a možná i víc, to se uvidí) ran egyptských, či jakýchkoli zeměpisně jiných. Po té, co se včera zdálo, že už konečně můžu dýchat a že už se ani angína nevrátí, mi začalo být zatraceně špatně, což je pravděpodobně projev toho, že moje tělo se domnívá, že musí vyzkoušet každý nový virus, který se objeví v okolí. Takže jsem dneska proležela celé odpoledne v posteli a proto teď logicky nemůžu usnout. Plus písemka z matematiky, plus se navíc blíží moment, kdy budu muset do knihovny vrátit Hraběte...

Sedím si tedy ve své zelené dece, se zeleným přehrávačem, se zeleným svícnem na zelené židli pod zelenou stěnou, což mě činí ještě zelenější, než bych teď doopravdy vypadala (neb za každý krutě snědený piškot se mě pravděpodobně snaží žaludek vytrestat zpravidla několika kotrmelci). Jediné, co na mě je momentálně jediné dobré a nezelené, je taťuldova stará košile, která mi připomíná, že mu musím připomenout, že jsou Vánoce, tedy čas dobročinnosti, protože nutně potřebuji další obrovskou košili... :)

Poslední dny mne naučily jednu důležitou věc: V některých věcech zkrátka není vítán vlastní názor. Řekněte jej a bude na vás nazíráno jako na zlotřilého pistolníka se srostlým obočím, sedícího na bedničce s dynamitem, vyčkávajícího, až bude moci odpálit nálož pod českým státem. Kult osobnosti byl dle mého názoru záležitostí minulého režimu a myslím, že nic se nevyrovná vnitřní úctě člověku (kteréžto projevy od ostatních velmi pozitivně přijímám a prožívám), narozdíl od oslav kultu a symbolu. Nejsem pro ostentativní nářky a nechci si je nechat vnucovat - na druhou stranu se teď musím zatraceně rychle naučit, že ne všichni to cítí tak, jak já, než se mi podaří zase někoho urazit svými barbarskými a neuvědomělými názory...

Achjo. Napsala jsem zcela politické verše. Hodím je sem, až se mi trochu rozleží v hlavě, protože po jistých zážitcích je mi zcela jasné, že bez slz a svíčky a nadávání na ignoranty mě stejně málokdo bude brát vážně...Podčárový playlist pro agilní čtenáře:

Zaočení suicidální

18. prosince 2011 v 23:00 | Raven |  Sedmero Havranů
Mamma mia, je to tady zase.
Mám báječný nápad. Koupím si desetikilovou palici a příště, až se zase něco podobného vyvrbí, dám si tou palicí takovou přes palici, že se mi instantně rozsvítí.
Bude jasno hned, jak dočtete následující verše. (Mě bude jasno, až se tou palicí ráčím trefit.) (Hah.)
A pak mi prosím někdo půjčte rýč.
Nebo pronajměte parcelku u krematoria.
Nebo mě prostě zítra ráno pošlete ven a bude ze mě mrazem vysušená mumie (Už takhle bych si na rtech mohla strouhat sýr, kdyby to bylo hygienické).

Verše věnuju (vy zvědavci zvědaví :P) :)
P.S. 1: Kdo se nechal nachytat? :))
P.S. 2: V titulku se nenachází žádný překlep. :)


Další modrá

Mám zvláštní pocit sebevraha
zrozený kolem tvých duhovek
Neměla bych, ale udělám to znova
a možná znovu ztratím dech

Jsem jen ten malý modrý plamen
co zaprská a vyhasne
Své oči mám ze zastaváren
ty tvé jsou tolik úžasné
Nějak duchaplný a příšerně vtipný titulek

13. prosince 2011 v 23:17 | Raven |  Havraní krákání
Mám v hlavě prázdno. Takové, že kdyby se mi do mozkovny udělala díra, imploze by zničila půlku Eurásie. Díky Bohu jsem dneska zvládla závěrečky v autoškole a díky tomu zameškala čtyři písemky. Kdo někdy vypustil z úst něco o tom, že maturitní ročník je ok, měl by se stydět, protože příšerně lhal.

Chci Vánoce, prázdniny a klid. Nárok mít prázdnou hlavu (ten teď nemám, zítra píšeme z fyziky). Nebýt nemocná, moct mluvit. Moct dělat normální věci, ne jenom učit se a stresovat se a nechodit spát.

To jen tak, abyste věděli, že nejsem lemra a že na vás nekašlu, jenom, že mám moc práce a nemám vůbec sílu něco dělat.

(Přečetla jsem Tři mušketýry a viděla Matrix v jeden den, ale to jen díky tomu, že jsem měla horečku a nemohla jsem z postele.)

Můj diář je umělecké dílo.
xdollfacex.deviantart.com

iheartjrock.deviantart.com
purgatori.deviantart.com