Samozřejmě, že chápu, že to nikdo nechápe!

2. června 2011 v 20:53 | Raven |  Havraní krákání
Lomte rukama, plačte, kvílejte a tak různě, protože se právě chystám napsat tradiční předprázdninový článek plný stěžování si na školu, na vedro, na školu, na vedro, na nedostatek kafe a spánku, na vedro, na škkolu... Čili, přátelé, dneska to bude opět trochu monotónní. Zkrátka pěkná nuda... Ale někam to napsat musím, no ne? :)

Jo. Škola. Vzhledem k tomu, že už tři hodiny se cpu ibalginy (nebo něčím, co mi předložila matička s tím, že je to šetrnější na vnitřnosti a má to divnou oranžovou barvu... Možná budu mít ve výsledku duhové vnitřnosti! Po smrti mě pitvejte...:) a snažím se zapomenout na to, že zítra píšu z chemie a z francouzštiny... ano, vzhledem (nejen) k těmto dvěma faktům mohu zcela zodpovědně prohlásit, že jsem na tom mizerně. A to příští týden mám prošpikovaný písemkami tak, že by kdekterý jehelníček záviděl... Co záviděl. Samou závistí by zezelenal, vyplivl vatu a pošel. Tolik k mé morbiditě, kterou jsem nabyla při sledování sekundánů, jak brutálně ubližovali kedlubnám z jídelny... :)
A propos, když jsme u té zodpovědnosti... Kromě dneška jsem to studium brala celoročně velmi vážně. Dokonce jsem se nějakou dobu domnívala, že když jsem se nedívala, tak mě prostě někdo vyměnil za zodpovědnější, rozumnější, dospělejší, zkrátka o mnoho vytuněnější Raven... Bohužel, když se podívám na své výsledky, je mi jasné, že minimálně jedna věc se nezměnila: Jsem stále stejně blbá... :) (a to mi nevyvracejte. To se totiž pozná. Podle průměru.)

A když už mluvíme o škole, vybrala jsem si vejšku. Charitativní a sociální práce na teologický v Olomouci... Je trochu utopie, vzhledem k tomu, že jsem prozatím ještě ani neukončila septimu, ale člověk přeci potřebuje mít nějaké sny... V rámci mého dospívání mi bylo zároveň striktně přikázáno udělat si ihned po prázdninách řidičák a z toho samého důvodu (tzn. několik málo měsíců do mé plnoletosti) jsem si to rozhodla také srovnat v kedlubnu co se týče vztahů, protože všechno kolem nich mě pěkně síří a komplikuje mi život. Konečné rozhodnutí zní tak, že dokud se nebudu spokojeně nervovat na vejšce, pro tyhle starosti u mě není místo.

Adalbert: Pcha cha, to jsem zvědav, jak dlouho ti to vydrží...
Zklapni, Adalberte. Mám v tašce tu půlkiovou kedlubnu ze školní jídelny...
Adalbert: - zmlkl, ale naznačuje pantomimicky strouhání kedlubnu -

A co se týče vedra, nedostatku kafe a toho ostatního, všechno je v normě, ale mě to nevadí. Můj taťka je už pár dní čerstvý bakalář a já si nejen v závislosti na tom (mnoho věcí se mění...) uvědomuji věci, které mé zabedněné kebuli předtím nějak nedocházely. Pořád se učím novým věcem o lidech, které mám ráda a stále víc a víc si uvědumuju, kolik úžasných lidí kolem mě je a kolik už jich znám.

I přes všechno to mizerére školní a mám pocit, že je moc fajn žít... Máte-li Boha tak skvělé přátele, jako já, není těžké udržet si dobrou náladu, i když na vás technické předměty srší pětky a máte rýmu v pětadvacetistupňových vedrech a i když dostanete první dvojku z češtiny v tomhle pololetí. Za dva týdny se ve mě snad rozhostí ten báječný klid, na který se už teď hrozně těším... ;)

Mějte se krásně. Přížijte předprázdninové/zkouškové období a děkuji vřele za pozornost :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Keneu Keneu | 3. června 2011 v 2:57 | Reagovat

pchí
nedostatek spánku, co je to nedostatek spánku? (podívejte se na čas komentování)
sama nevím, jestli prokrastinuji nebo dělám něco do školy...
zítra teoreticky poslední zkouška, ale jak se tak pozoruju, asi si budu zase žádat o prodloužení zkouškového...
a pak měsíc praxe v knihovně  
a pak Festival fantazie Hurá!

2 Keneu Keneu | 3. června 2011 v 2:58 | Reagovat

a na té char./soc. mám kamarádku a myslím, že je tam spokojená
a držím Ti prošpikované palce...

3 nikl nikl | Web | 3. června 2011 v 12:35 | Reagovat

Rýma ve vedrech? To znám, moc příjemný společník!
Náhodou je fajn, že víš, kam po škole dál, lepší mít jasno teď, než za pár měsíců zběsile hledat alespoň něco trošku "zábavného", co člověka chytne.
Přeji pevné nervy do dalších písemek! :)

4 Iswida Iswida | Web | 3. června 2011 v 13:37 | Reagovat

(hloupost se školním průměrem nesouvisí. mám spoustu hloupých spolužaček s vyznamenáním a spoustu chytrých propadajících kamarádů.)
To je dobře, že už máš vybráno. Já ještě nevím ani do kterého půjdu města, natož na jaký obor! Ale tak se mi zdá, že všichni, které mám ráda chtějí do Olomouce, čímž Praha vskutku ztrácí lesk...
Držím palce, aby ty školní příšernosti dopadly dobře. A dobrou náladu si rozhodně udržuj :-)

5 strigga strigga | 3. června 2011 v 19:35 | Reagovat

Jo, určitě tě někdo vyměnil. Ale ne za zodpovědnější, rozumnější nebo dospělejší, nýbrž za mě, jak to tak čtu. :D
Ale ne... výměny těl necháme Voldemortovi a jemu podobným. ^^
Prázdniny jsou tu za chvilku! A já snad ani z ničeho nepropadám! Whoa! (Jen nevím, co s tím zatraceným biochemickým seminářem... doprčic...)
Jo, hodně věcí se mění... nebo si spíš uvědomujeme spoustu věcí, který jsme předtím neviděli. Což je náhodou fajn. Někdy z toho vznikaj zajímavý... příběhy, že? xD
Šmarjá, jsem v posledních dnech nějak málomluvná, normálně bych určitě napsala delší komentář než tohle ;) (mimochodem, jak by asi bylo "málomluvná" o psaní? "Málopisná"? :D)

6 Muškát Muškát | 3. června 2011 v 20:33 | Reagovat

Ahoj. Tvé snažení o lepší prospěch mě silně připomíná mé snažení být úspěšnější v práci a více vydělat (protože teď je to tak tak z měsíce na měsíc, úspory žádný). Makám, dřu, zkouším nové věci, investuji, a nic :( ... ve výsledku vydělám stejně :((

Nj, zas mě vedra nevaděj, :) Já je mám rád. A mám z nich radost. ;). Nicméně zase mám kašel, taky nevím proč jako... Asi jsme nějaké hypochondrické pokolení...

7 Raven Raven | Web | 3. června 2011 v 22:28 | Reagovat

Keneu, taky držím palce... Jak to dopadlo? :)) A praxe v knihovně? Jak to probíhá? :)))

Nikl, děkuji ;) Hlavně ta hromada kapesníků, to je vyloženě estetická pastva pro oči ;) Vyhazuju a vyhazuju  hromadí se a hromadí. :D

Is, nejdřív si vyber obor, potom město. ;) Já to tak taky udělala ;) Moc děkuju :))

strigg, to asi ne... sice jsme dvojčata. ale to by se poznalo :))
Gratuluju! :)) Copak s biochemií? Co to vůbec....? :)
Málopsavá. Tak to bude. Ale děkuju moc za komentář. :)))

Muškáte, držím palce. A modlím se, of course. :)))

8 strigga strigga | 4. června 2011 v 20:30 | Reagovat

"Málopisná" se mi líbí víc :P

9 Keneu Keneu | 4. června 2011 v 22:23 | Reagovat

Jak to dopadlo? Prokrastinovala jsem až do půl páté a pak žádala o prodloužení. Jsem magor...
Jak probíhá praxe v knihovně zatím netuším, ale určitě o tom budu u sebe na blogu informovat. Ale řediteluje tam můj bývalý češtinář, který si mě dost oblíbil, tak to bude snad v pohodě.

Ještě k vaší diskuzi. Jsem podruhé v VŠ/VOŠ prváku a stále nevím, co bych chtěla v životě dělat...

10 undead Trent undead Trent | E-mail | Web | 6. června 2011 v 8:32 | Reagovat

pche, průměr.. 8) ten znamená kulový! já měl na vízo z matiky čtverec a na maturitě z ní měl za dva. takže průměr je hovadina a slouží pouze jako bejsbolová pálka pro učitele.

pětadvacet? u nás je přes šestadvacet a myslel sem, že chcípnu.

nedostatek kafe mě nikdy netrápil. asi proto, že kafe nepiju ( nebo m,i spíš nechutná, protože bych ho permanentně potřeboval jako sůl :D ).

prostě ignoruj školu, ignoruj debily ( tak dobře, jejich fyzickou existenci bys na vědomí brát měla, není dobré vrážet do každého jen proto, že ignoruješ blbe.. :D ) a je fajn uvědomovat si věci dříve neuvědomované. jen tě vzápětí nesmí sepsut velmi důkladným způsobem, to se pak na to vykašleš.

přežij léto! 8)

pé es - sem ostuda, že píšu první komentář teprve teď. ale pokusím se polepšit. :D

hej, jo. málopisná je krutopřísnější. :D

né, poď do ostravy! tam se s trochou štěstí letos dostanu já. anebo za rok do brna, tam se pak pokusím dostat, protože tam je obor "umělá inteligence". já pak stvořím umělou inteligenci a ta mi postaví stroj pro cestování mezi světy. a já se potom stanu velvyslancem v Lawndale. :D ( ne, to se asi nechávám trochu hodně unést.. :D )

hehe, já znám "rýmu". protože tráva je zas*aný parchant, co mě obtěžuje svím pylem. grr! 8) hepčí!!!

heč, já málem rupnul z ekonomie! musel se za mě přijít přimluvit kamarád ( a absolvent oné školy ).. :D

11 Raven Raven | Web | 10. června 2011 v 1:18 | Reagovat

Keneu, tak to držím palce dál. I s aktuálním zkouškovým i s tvou budoucností.
Hmm, knihovna... :)))

Trente, do Ostravy nejdu, tam bych nikomu nerozuměla :))) Olomouc stačí, už takhle nechám mamku na pospas sestře a být ještě dál? To radši ne ;))

Jo. Podle mě "debilové" neexistují. Tedy... na výjimky. A těch je málo. Na každého člověka se můžeš dívat z různých úhlů pohledu... a minimálně v jedno tí "debilem" nebude. Nemůžu si pomoct, ale tenhle způsob se mi zamlouvá víc, než takové ignorovat, jen proto, že nejsou přílš pohodlní nebo na stejné vlně jako já. :))

Kafe je věc úžasná. Třeba ho jednou taky začneš konzumovat ve velkém, jako my... ehh, já. :P

12 undead Trent undead Trent | E-mail | Web | 10. června 2011 v 9:20 | Reagovat

máš recht, nechávat rodiče napospas svým sestrám, to je opravdu dosti kruté.. :D

hele, na vzhled já nejedu, ale když se někdo neumí chovat a myslí si o sobě, že je kdo ví co.. a i já většinou zkouším najít i nějaké pozitivum ( i když jsou lidé, u kterých ho hledám fakt marně, konkrétně dva tací, na které si zrovna vzpomenu.. )

hele, v poslední dopě začínám pociťovat, že takové kafe 1:1 kafe:voda by se fakt šiklo, mám problém udržet oči otevřené. :D takže kdo ví, třeba již brzy vstoupím do vašich řad. 8)

13 Destinaetus Destinaetus | E-mail | Web | 22. června 2011 v 18:29 | Reagovat

To mě zavalila vlna euforie, protože dnešním brutáním testem z latiny mi skončilo 10 měsíční utrpení :D
To když sem já ve školní jídelně, tak na mě prcci hážou očima a mumlaj si "zasranej nácek" :D Snažim se to brát jako pozitivum :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklamaxdollfacex.deviantart.com

iheartjrock.deviantart.com
purgatori.deviantart.com