Červen 2011

Červnové miniaturní ladění

18. června 2011 v 21:51 | Raven |  Miniatury
No, asi bych vám, mým trpělivým čtenářům měla nějak osvětlit, vysvětlit a omluvit svou více než týdenní absenci na tomto nadmíru ukrákaném místě. Ale asi nemám co říct... :) Mám dost práce, moje nedávné životní rozhodnutí způsobilo, že jí asi ještě na dlouho nebudu mít méně. (Když tak na tím přemýšlím, tak udělám průměrně tři důležitá a směrodatná rozhodnutí za půlrok, to je tempo, to je tempo! :) Takže tato sporá aktualizace byl vlastně nácvik na prázdniny, kdy tady bude mírně mrtvo a postupně ve čtyřech oddělených obdobích se toho sem pravděpodobně nahrne poněkud víc.

Taky už se tak děsně těšíte na volno?- Cesta po kolejích -
Červeň máků brzo zvlčí
iluze má rytmus Českých drah
Nechci vzít příliš velké sousto
svůj život chci sbírat po drobkách

- Mohu mít otázku? -
Když všechno víte
a máte prý řád
řekněte mi pane
Tak máte mě rád?

- Inkoustová -
Vnitřní rozmluvy se sebou na papír
nacákám na papír v podobě kaněk
A hledím do očí své iluzi rozpité
na dně oceánu uprostřed mé dlaně

- Not this romantic -
Možná mám zpívat píseň sladkou
a lákat cizí na svůj lep
To ale radši budu žit pouze válkou
Radši než spánek mám zrychlený tep

- Panu Hrabětovi -
Zemřel mladý, ten pan Hrabě
asi pětadvacet let
Odteď a navěky žije v mojí hlavě
(Jak bych byla ráda, kdybyste mě miloval
- už pro ty verše, co byste mi psal)

Písnička o Hrdinovi

10. června 2011 v 1:04 | Raven |  Pohádky a jiné palčivosti
Hrdinství je pro mě tak důležité slovo. Obdivuju hrdinství. Hrdiny i hrdinky. Jediné filmy, které mám ráda, jsou ty o hrdinech. Hrdinství, odhodlání, sebeobětování, náboj a síla hrdinských činů - to ve mě jako jedna z mála věcí sepne tu věc v mozku, která přikáže slzným kanálkům mnohonásobně zvýšit aktivtu. Ten pocit probíjející páteří a zasahující všechny částečky těla - hrdinské jednání ve mě probouzí něco, co je snad někde ve mě obtištěného. Zapadá to do mě jako kíč do zámku a popravdě, otvírá netušené možnosti mne samé. (To byste, vážení čtenáři, s prominutím čučeli, co pak dokážu!) Pokud bych měla směřovat k nějakému lidkému vzoru, mým vzorem by byl obecný Hrdina. Nebo Hrdinka, ale to je v podstatě jedno.

(Zatím jsem jen dobrodruh. (Dobrodružka zní dost pofidérně ;) Dost mizerný dobrodruh. Ale sny... můžeme mít vždycky, ne? :)) (Sledujte, jsem patetická! To mám z toho stresu, to je jasný. :)))

Mějte se KRÁsně a naKRÁ,


P. S.: Nezlobte se, že se neúčastním moc aktivně života zde, ani jinde po internetu. Dosti nehrdinně bojuji se školou a pouze občas píšu zoufalé statusy na facebook. Bude to lepší, až ty všechny písemky budu mít z krku. A není to jednoduché ;)Písnička o Hrdinovi

Mám hrdinu v hlavě - -
občas mi spílá
chce bít se za půl vesmíru
Nejradši bych ho utišila
vždyť občas pije přes míru

Však ne tak zcela
Hrdinství je struna ve mně
která by zpívala, jen mít jak
Občas i biju se - přesto stejně
na svět nestačí jen pravý hák

Jednou ho pustím, Hrdinu z hlavy
přivážu si ho ke štěstí
Pak bude vládnout paží mou
a budu věřit vítězství
a snad nás svaly nezklamou

Najdeme nástupce Hollywoodu?

4. června 2011 v 22:01 | Raven |  Havraní zpívání
Ahoj přátelé!
Myslím tím →tento Hollywood← (Michael Bublé), o které vím, že vás kdysi zaujala nejvíc - a to dokonce tak, že jste jí někteří poslouchali více než jednou...

Za poslední dva týdny se k mým uším dostalo mnoho písniček s "hitovými ambicemi" - alespoň dle mě. Seznam, který vám nabídnu, pravděpodobně nesplňuje běžné konvence hitparád, a určitě ne konvence moje, protože mé ucho většinou podobným nakloněno není. Na druhou stranu měly tolik síly, aby mě zaujaly a to dokonce tak, že jsem si je poslechla více než jednou...

Po seznamu přijde jedna, na které momentálně ujíždím nejvíc a která vás prostě musí chytnout za srdce (zvlášť takhle k večeru) a také anketa... Dejte mi vědět, jestli nějaká z následujícíh písniček na vás měla onen hitový účinek, a případně která. A kdybyste náhodou byli tak nadšení, napište mi svůj tip na úplně jiný kus... :)

Zatraceně chytlavé. Country. O:) Na můj vkus v klipu příliš mnoho příliš málo oděných ženštin, ale když jde o cowboye a ještě ke všemu o Cassanovu, tak to samozřejmě chápu.

Ten začátek mě okouzlil. Klip je úžasný a barevný. A smutný. Teda spíš takový, při kterém nikdy nejsem hrdá na to, že jsem ženského pohlaví. :)

Ten příšerný elektronický zvuk na začátku mě nejdřív odrazoval od poslechu, ale vydržela jsem a pak už mi to zlstalo. A prozpěvovala jsem si to celý dnešek. Při vytírání podlahy, při jízdě na kole i na mládeži. Nakažlivé. (jen z toho klipu je mi ještě větší vedro...)

Pěkně stará záležitost, já to ale objevila až teď a musím říct, že mě to pořádně zaujalo. Nejen, že zpěvák má neskutečně příjemně zastřený sametový hlas, ale místně gradující melodie... Je to lepkavé...


*čára*
Bonus pod čarou - Billy Joel: Lullaby (Goodnight my angel). Je to neskonale krásné. Chce se mi z toho trochu brečet, trochu spát, strochu objímat všechny, co mám ráda, trochu se smát a taky mi to trochu láme srdce... Bacha na ni. :)

Tak co? chytlo vás něco? Nezapomeňte na anketu
a mějte se krásně, jasné. :)Samozřejmě, že chápu, že to nikdo nechápe!

2. června 2011 v 20:53 | Raven |  Havraní krákání
Lomte rukama, plačte, kvílejte a tak různě, protože se právě chystám napsat tradiční předprázdninový článek plný stěžování si na školu, na vedro, na školu, na vedro, na nedostatek kafe a spánku, na vedro, na škkolu... Čili, přátelé, dneska to bude opět trochu monotónní. Zkrátka pěkná nuda... Ale někam to napsat musím, no ne? :)

Jo. Škola. Vzhledem k tomu, že už tři hodiny se cpu ibalginy (nebo něčím, co mi předložila matička s tím, že je to šetrnější na vnitřnosti a má to divnou oranžovou barvu... Možná budu mít ve výsledku duhové vnitřnosti! Po smrti mě pitvejte...:) a snažím se zapomenout na to, že zítra píšu z chemie a z francouzštiny... ano, vzhledem (nejen) k těmto dvěma faktům mohu zcela zodpovědně prohlásit, že jsem na tom mizerně. A to příští týden mám prošpikovaný písemkami tak, že by kdekterý jehelníček záviděl... Co záviděl. Samou závistí by zezelenal, vyplivl vatu a pošel. Tolik k mé morbiditě, kterou jsem nabyla při sledování sekundánů, jak brutálně ubližovali kedlubnám z jídelny... :)
A propos, když jsme u té zodpovědnosti... Kromě dneška jsem to studium brala celoročně velmi vážně. Dokonce jsem se nějakou dobu domnívala, že když jsem se nedívala, tak mě prostě někdo vyměnil za zodpovědnější, rozumnější, dospělejší, zkrátka o mnoho vytuněnější Raven... Bohužel, když se podívám na své výsledky, je mi jasné, že minimálně jedna věc se nezměnila: Jsem stále stejně blbá... :) (a to mi nevyvracejte. To se totiž pozná. Podle průměru.)

A když už mluvíme o škole, vybrala jsem si vejšku. Charitativní a sociální práce na teologický v Olomouci... Je trochu utopie, vzhledem k tomu, že jsem prozatím ještě ani neukončila septimu, ale člověk přeci potřebuje mít nějaké sny... V rámci mého dospívání mi bylo zároveň striktně přikázáno udělat si ihned po prázdninách řidičák a z toho samého důvodu (tzn. několik málo měsíců do mé plnoletosti) jsem si to rozhodla také srovnat v kedlubnu co se týče vztahů, protože všechno kolem nich mě pěkně síří a komplikuje mi život. Konečné rozhodnutí zní tak, že dokud se nebudu spokojeně nervovat na vejšce, pro tyhle starosti u mě není místo.

Adalbert: Pcha cha, to jsem zvědav, jak dlouho ti to vydrží...
Zklapni, Adalberte. Mám v tašce tu půlkiovou kedlubnu ze školní jídelny...
Adalbert: - zmlkl, ale naznačuje pantomimicky strouhání kedlubnu -

A co se týče vedra, nedostatku kafe a toho ostatního, všechno je v normě, ale mě to nevadí. Můj taťka je už pár dní čerstvý bakalář a já si nejen v závislosti na tom (mnoho věcí se mění...) uvědomuji věci, které mé zabedněné kebuli předtím nějak nedocházely. Pořád se učím novým věcem o lidech, které mám ráda a stále víc a víc si uvědumuju, kolik úžasných lidí kolem mě je a kolik už jich znám.

I přes všechno to mizerére školní a mám pocit, že je moc fajn žít... Máte-li Boha tak skvělé přátele, jako já, není těžké udržet si dobrou náladu, i když na vás technické předměty srší pětky a máte rýmu v pětadvacetistupňových vedrech a i když dostanete první dvojku z češtiny v tomhle pololetí. Za dva týdny se ve mě snad rozhostí ten báječný klid, na který se už teď hrozně těším... ;)

Mějte se krásně. Přížijte předprázdninové/zkouškové období a děkuji vřele za pozornost :))xdollfacex.deviantart.com

iheartjrock.deviantart.com
purgatori.deviantart.com