Zmuchlaný papír, který R. hodila po Adalbertovi

13. května 2011 v 0:03 | Raven |  Havraní krákání
Nazdar, přátelé. Už úplně vidím, jak radostí vyskakujete do stropu, až vám prozradím, že dneska mám zase rozkecáno. Tedy... možná nemám. Či spíše - dobrá zpráva - bylo to už i horší. Spíš mám chuť zaznamenat to, co se událo v minulých dnech. Doufám totiž, že až jednou někdo nahraje obsah celého internetu na diskety a postaví z nich vesmírnou loď, kterou vypraví na pouť vesmírem, dostanou se tyhle moje plky do rukou nějakým mimozemšťanům, kteří je rozluští a budou tak koukat, až jim vypadnout očička ze šťopek. A vytvořím tak trochu mylnou představu o lidské kultuře... a až přiletí zelenáči na návštěvu, budou lidstvem příjemně překvapeni... :)

Exit tour. Máme ho už skoro týden (úspěšně) za sebou, já mám dokonce za sebou i dospávání Exit tourem zapřičiněného spánkového deficitu a taky mám za sebou nejhorší fází stýskání si po Exit týmu. A taky myslím, že jsem se dostala ze šedé zóny citové vyčerpanosti a začínám se pomalu obnovovat do celé deprivované krásy svého rozkřápnutého srdce. A ta únava byla taky zajímavá. Neříkám hrozná, protože já mám i z únavy dobrý pocit. Kromě toho, že trpím občasným syndromem "I bleed just to know I'm alive" (vykradla jsem klišé song, viz odkaz níže), jsem ráda, když jsem užitečná. Je to takový poznávací znak lidí, jako já. Nemůžeme mít dobrý pocit z toho, že jsme inteligentní, pohled do zrcadla nás taky nepotěší (alespoň nemusíme mít před zrcadlem křeslo - prostě se sami ze sebe nemůžeme posadit na zadek) a smíchy se sami ze sebe taky nepotrháme... ale být užiteční a někomu opravdu pomoci, to je jiný kalibr! Možná pak získá i pomoc lehce sobecký nádech... ale už jste někdy usínali o půl jedné v noci naprosto strhaní, s kruhy pod očima až po bradu a s rozdělanou prací pod hlavou, ale se zatraceně dobrým pocitem, že i váš život je konečně pro někoho obohacující?

A věc další, zázraky se dějí. S půjčenou kalkulačkou jsem získala jednotku ze zkoušení z matematiky (spolu s divným pocitem, že na světě musí být něco zatraceně naruby), poté jsem obdržela dokonce svou vlastní životně první (a snad i poslední) kalkulačku. Pocit nepatřičnosti se sice ještě prohloubil, ale hodlám si na něj zvykat, protože mi přijde, že dynamika světa, jak nám o ní věky káže naše profesorka na základy společenských věd, se konečně začíná projevovat i na mém životě. A aby to všechno nebyo dost, za oknem mi pořád courají týpci v monterkách a oranžových vestách. A to, pěkně prosím, žiju v prvním patře. Několik metrů nad zemí. (Nepřeju vám to zažít. Tu situaci, kdy si spořádaně sedíte u svého psacího stolu a spokojeně si datlíte do klávesnice, když v tom se před vaším oknem srotí banda montérek a oranžových vest a všichni si vám pěkně posedají na parapet. Po jejich asi půlhodinové přestávce po nich zbyde jen smrad a plechovka od piva.)

Včerejšek jsem kromě jiného strávila učením se mnoha a mnoha anglických slovíček ze zdravotnického prostředí. Smutné je, že jediné, co jsem se za těch pár hodin zvládla naučit, bylo správně napsat anglicky průjem ("Dajrrrijá!") (načež zácpu už jsem nepobrala a ani se nenaučila rozlišovat názvy spály, spalniček, zarděnek a příušnic. Ačkoliv je pravda, že mor a tyfus jsem zvládla :). Zajímavým faktem je, že mým největším studijním úspěchem posledních dní je to, že jsem až do dneška do poslední hodiny neusnula ve škole ani jednou. A dneska... dnes jsem při filozofii pěkně zaryla nos do Xenofana z Kolofónu a přestala vědět o světě. Podobně jako on. Tedy - nejen že je s ním, jakožto s někým, kdo popřel pohyb, pěkná nuda, ale jako každý teoretik o světě ví houby s octem a s hořčičnými semínky a může se jít s tím svým dělením dráhy šípu klidně vy(c/s)pat.

Tak. Pátý odstavec... to už je moc. A to jsem vám ani nepovyprávěla o tom, jak se nepoučím a nepoučím. A o-... Ach. Mučení již bylo dost... zbytek si asi raději nechám na příště, neb nechci přijít o všechny čtenáře najednou.

Děkuji za pozornost, mějte se KRÁsně a naKRÁ,
pařát a klof & astalavista & bum bum bouche bác

vaše nepoučitelnáP. S.: Playlist pro agilní čtenáře:
  • něco s chytlavou melodií, skvělým rytmem a sympatickým protagonistou - toto (MB - H)
  • něco, co je nové, ale připomíná mi ty k pláči staré dobré časy - toto (WT - I)
  • něco, co mi příjde hrozně sarkastické, geniální a v mé situaci přímo černohumorné: EN verze, CZ verze, FR verze
  • něco, co mi přišlo jako příšerné klišé, ale teď už to asi chápu - toto (GGD - I)
  • něco maximálně příjemného na poslech. Ty kytary... toto (FF - P)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Keneu Keneu | 13. května 2011 v 15:11 | Reagovat

Nazdar, přítelkyně!
Rozkecáno máš nádherně, dobře jsem si početla.
Představa vesmírné lodi z disket je naprosto dokonalá (Nemáš náhodou taky Gaimanovu múzu v zavařovačce?).
Co je Exit tour? Aha, jo. Stačí použít Google. Bylo by něco víc? Nějaký report?
Citace z klišé songu je hnusná. Rozuměj pravdivá. Středečně pravdivá. Nemluvě o jizvě, která už má rok a stále je velmi vidět... Nicméně ano, usínala. Když mamka skončila během prázdnin v nemocnici a kromě normálního samostatného života skončila na mém triku organizace akce pro cca 800 lidí. Naštěstí všechno dobře dopadlo.
Gratuluju k matice.
Náhodou, Xenofanés je fajn! Ale spánek je spánek...
Nejsem až tak moc agilní (ještěže mám ten slovník cizích slov) čtenář, ale písničky jsem si pustila. Ta první je úplně úžasně chytlavá. A z Herkula se mi nejvíc líbí francouzská verze.

Taky jsem se nějak rozkecala, doufám, že to nevadí... 8+)

2 strigga strigga | 13. května 2011 v 19:46 | Reagovat

Čauves, brácho :) Tak předně ti chci poděkovat za včerejšek, protože mi ten tvůj náramek asi opravdu pomohl, doufám, že se ještě pár týdnů nerozpustí a že se na něj budeš čas od času dívat, aby všechno dopadlo, jak to dopadnout má... :-)
Vypadá to, žes zase někde posbírala kapky životního optimismu, což je zatraceně dobře. A škoda, žes nebyla v Praze, to bych mohla dál rozvíjet teorii o tom, žes ho vysála ze mě :D ale ne... já jsem v jádru taky optimistka, i když to tak poslední dobou nevypadá. Jsem dost optimistická, abych věřila, že každý člověk je v jádru dobrý, a to už něco znamená.
Jsem ráda za tebe, že je ti líp. Jsem zatraceně ráda, že si užíváš života a že svými články a vůbec svou existencí dodáváš naději těm, kteří je čtou. Už jsem ti to někdy říkala? Jsi moje Naděje :-) fakt, opravdu.
A jakožto agilní čtenář se ohromně těším z toho playlistu, konečně mám zase co poslouchat. Tu první písničku už přetáčím potřetí. :-)

3 Raven Raven | Web | 13. května 2011 v 22:25 | Reagovat

Zdravím, Keneu :))) Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo má rozkecáno... děkuji za Tvůj čas, za komentář, za pozornost... :))
Achjo... Kamarádko... snad se jizva zahojí.
Osm set lidí? Páni, jsi dobrá. To by jen tak někdo nezvládl... gratuluju. sice pozdě, ale stejně :))
Xenofanés... pfp. Mám ráda pohyb. Zejména ten vpřed. :))
Mě se líbí z Herkula všechny tři. jak jsou to písňové překlady, tak jsou každý úplně jiný a mě baví jim rozumět... Navíc ten obsah :)))
Nevadí! Vůbec, naopak, jsem velmi ráda... Měj se krásně ;)

Strig, to nebyl náramek. Účinná látka je tady modlitba ;)
Já ti nevím, s tím optimismem... s tím to bude tak složité, jako se mnou. :))) Ty si svůj optimismus udrž... alespoň minimální. Srdci a duši tuze svědčí ;)

;) Děkuju moc, stříbro :) Myslím na tebe. Všechno bude... super. Brzo. :)

4 strigga strigga | 15. května 2011 v 14:55 | Reagovat

Rav, jakou adresu míval ten tvůj web, cos na něm chviličku byla? Já si prostě za živýho duhovýho slona nemůžu vzpomenout...

5 Raven Raven | Web | 16. května 2011 v 16:55 | Reagovat

ravenest.own.cz :) Ale už tam nic není :) Pročpak, bráško? :)))

6 strigga strigga | 16. května 2011 v 21:15 | Reagovat

Díky :) Chmm, jen tak mě to napadlo... stává se mi, že když nemůžu na něco přijít, blokuje mi to myšlenky a já pak nejsem schopná myslet na nic jinýho, to víš. :D

7 Keneu Keneu | 17. května 2011 v 20:17 | Reagovat

hlásím, že na MB-H jsem se stala mírně závislou...

8 Raven Raven | Web | 17. května 2011 v 20:50 | Reagovat

Dobře ti tak, Keneu, dobře ti tak. Už vím, co přidám pod další rozkecaný článek ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklamaxdollfacex.deviantart.com

iheartjrock.deviantart.com
purgatori.deviantart.com