Havraní hudební povyražení

22. května 2011 v 21:06 | Raven |  Havraní zpívání
Ahoj přátelé :)

Prve vám chci poděkovat za množství komentářů, které jste mi nadělili k minulému příspěvku - nedokážu dost dobře vystihnout, jak je pro mne každý z nich vzácný, ale věřte, že opravdu hodně. Pocit, že jste napsali něco, co bylo někomu záminkou se zastavit a dokonce napsat i krásný a milý komentář, je prostě k nezaplacení povznášející. Takže vám všem děkuji. :)

Tento článek vzniká proto, že jsem se divila, kolik z vás potěšil můj skromný a očesaný playlist připojený k minulému vykecávacímu článku. Měla jsem chuť napsat další, ale když jsem to zhodnotila, zjistila jsem, že jedinou obsažnou částí by byl právě playlist, který jsem hodlala připsat :) Rozhodla jsem se tedy pověsit sem na den dva tento výcuc z toho, co momentálně těší mou duši s nadějí, že někoho z vás alespoň jeho malá součást osloví, a pak přidat nějaké verše, protože se mi mimořádně urodilo. :)

Máte.li chuť, vyjádřetež se prosím v anketě k tomu, mám-li vás vytrvaleji a pravidelně mučit svými playlisty, či raději ne. Budu alespoň vědět, kudy kam ;)


Klavírní virtuoz a skladatel Ludovico Einaudi, kterého pro mě objevila má drahá Carmen, zkomponoval a báječně zahrál kromě mnohého jiného také Oltremare. Má duše se rozplývá blahem a mám touhu létat. Minimálně po pokoji... Vyzkoušejte to. Milujete-li klavír alespoň z poloviny tolik, co já, jistě vám srdce zaplesá.


Jestliže oceníte také skvělý zvuk elektriky, dobře dokreslující bicí, zpěváka, který zpívá o své smrti (Death of me :))) s neúnavným hlasem a potěší vás i nadupaný videoklip, tenhle kus vás potěší. Starý proflákly song od R3D... jeho profláklost mi ale nevadí ani trošku. Stále stejně skvělý.Pakliže mi odpustíte trochu soundtracku, neopomenu ani tentokrát animák. Tvůrcem soundtracku k Disneyovce Mulan je Jerry Goldsmith a odvedl opravdu skvělou práci. Rozhodně se vyplatí poslechnout celé a znalost legendy o Mulan je rozhodně výhodou.

Opomineme-li fakt, že tato píseň zapadá do zcela nebiblického příběhu, máme příležitost zaslechnout, jak by zpívalo srdce nešťastně zamilované Máří Magdalény. Píseň "I don't know how to love him" z muzikálu Jesus Christ Superstar, který jsem mimochodem neviděla, interpretovala s citem a s výrazem zmatené duše pro některé kontroverzní žena. Jedná se ale o mimořádný zážitek. Vřele doporučuji.

Tuhle si asi taky nedokážu odpustit. Zní výborně, alespoň mému uchu a refrén (hlavně jeho konec) se mi vryl do mysli. Skupinu Relient K rozhodně doporučuji prozkoumat, kromě Be my escape si vyhledejte třeba i Must have done something right, protože ta má nezapomenutelný začátek. :) Jsou skvělí. Ačkoliv konkrétně píseň nazvaná !(Marylin Manson ate) my girlfriend" mě vyloženě vyděsila... Videoklip k Be my escape je zlehka klaustrofóbní, ale to snad přežijete :)

Toto je tedy pět kousků toho, co momentálně rozechvívá mou vnitřní strunu. Třeba také v něčem najdete zalíbení.
Nakrá! 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co vy na havranicky hudební povyražení?

Nu... proč ne? 80% (4)
Už. Prosím. Ne. 20% (1)

Komentáře

1 Keneu Keneu | 23. května 2011 v 21:22 | Reagovat

hujaja
jen tak dál!
sice dneska nijak zvlášť nezaujata, ale líbí se mi to jako celek
a Mít rád bližního svého mě jako obvykle rozbrečelo... (neviděla? pusť si, určitě si pusť, apoštolové v batice a celé hippie vyznění filmu tomu přidává něco úžasného, navíc jsem JCS viděla i v Brně v Městském divadle a při Poslední večeři jsem měla zimomriavky snad úplně všude 8+)

2 Keneu Keneu | 23. května 2011 v 21:24 | Reagovat

chjo já už ani nevím, co píšu: nijak zvlášť zaujata

3 strigga strigga | 23. května 2011 v 21:34 | Reagovat

Aspoň konečně nemusím při práci furt něco složitě hledat ;-) což mi připomíná, že bych měla začít pracovat, néé...

4 Keneu Keneu | 24. května 2011 v 21:16 | Reagovat

a k tomu Einaudimu, pokud jsi na klavíristy 8+) zkus Davida Helfgotta *tááákhle velký doporučujík* je o něm i film, přes který jsem si ho našla já - Shine (Záře, 1998) s Geoffreym Rushem v hlavní roli (Oscar), psala jsem na to i básničku

5 Iswida Iswida | Web | 25. května 2011 v 21:17 | Reagovat

Máš povolení nás "mučit" častěji. *zde si představ razítko*

6 Raven Raven | Web | 26. května 2011 v 1:33 | Reagovat

Keneu, děkuji za povzbuzení, teď už se mých playlistů nezbavíte, muhaha *zlý smích* :))) Helfgotta vyhledám, děkuji vřele za Tvůj tip :))

Strigg, tak to jsem ráda ;) Hodně zdaru a tak, však víš :P

Is, děkuji. A můžu to razítko dostat i na čelo? :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklamaxdollfacex.deviantart.com

iheartjrock.deviantart.com
purgatori.deviantart.com