Zima a jiné nespravedlnosti

17. ledna 2011 v 23:27 | Raven |  Havraní krákání
Ano, přátelé a Adalberte, plačte, neb jsem se rozhodla zase jednou začít pořádně krákat.

Tedy - snad to nebude tak hrozné. Jenom pár věcí, které chci zapsat, dokud jsem dostatečně rozhořčená, protože jinak to vyprchá a nebude nic. Takže - dejme si načas oraz od veršů, protože všechny začínají být značně depresivně zimní (deptá mě, že zima se má po těchto krásných dnech vrátit zase zpátky).

Jako před každým pololetím mám zase hromady práce. Nejen, že jsem naprosto bezpodmínečně nutně potřebovala přebrat tisíce fotografií, co jsem zvládla za dva roky nafotit, a taky přeorganizovat všechny záložky v Google Chrome, ale mám taky děsné práce s matematikou. Matematika je pěkná mrcha. Učím se celý rok tak bláznivě usilovně, jako kdyby mě někdo střelil kulkou z recyklované Petákové do hlavy a ta kulka tam uvízla a znásobovala touhu nemít z matikyna vysvědčení kuli, ale stejně je mi to k ničemu. Jediné dvě pětky asi z deseti ostatních známek dokáží s hravou elegancí (jak to jen čtvrtletní písemky dokážou) shodit průměr na 4.6... Což znamená co? Že je to všechno zase v jeteli, přátelé....

Další věc, nad kterou jsem se rozhořčila, je na blog.cz obecně legendární krasna.cz a její nejlepší blogerky. Mám pocit, že už to bylo proprané ze všech stran. Hrozně mě mrzí, že blog.cz lapá do sítí všeurčujícího nebezpečného mainstreamu (na který jsou dospívající dívky dost citlivé) všechny mladé holky, které třeba hledají samy sebe, a pravděpodobně toti nováci dělají jen pro další a další zisky... Je mi smutno, protože to ukazuje zase něco o naší generaci... a že to není zrovna lichotivé.

A pak si jedna z blogerek, které tam píšou vlastní články, řekla o konstruktivní kritiku. Představila jsem si, co bych asi tak psala do lifestylového magazínu pro dospívající dívky já. A kupodivu, měla jsem hned jasno.  Místo článku, kde slečna radí, kam nejlépe schovat tahák, bych napsala článek, proč je lepší nepodvádět  a radši se naučit a proč by nám mělo být hloupé podvádět profesory. Místo článku "Jak být krásná", kde autorka radí odstraňovat sebemenší chybičky na vzhledu, bych napsala článek o tom, že nejkrásnější věc, kterou si můžete obléct je úsměv a nejlepším lékem na pupínky je zatraceně dobrá nálada. Místo článku o tom, jak si omotat rodiče kolem prst bych napsala článek, proč  si rodičů vážit a alespoň někdy je poslechnout a proč může být hezké dělat jim radost. Místo článku "Chceš klukům připadat sexy" bych chtěla světu vysvětlit, proč vaše prsa nemusí vidět každý chlap na ulici a proč vypadat jako třicetiletá prodejná ženština už ve třinácti není to pravé kedlubnové... A místo sto padesáti věcí, co musíš mít v šatníku, bych poradila, aby se mladé holky nebály vlastní tvořivosti... 

Mou smůlou je, že pravděpodobně jediné, co dnešní teensky chtějí, je vědět, kam si strčit tahák (já bych věděla....) (škoda jen, že klobouky už se moc nenosí), chtějí se dozvědět, jak být krásné a vypadat sexy a jak si omotat rodiče kolem prstu i přes skandální výzo. Smutné, jestliže právě tohle určuje směřování naší generace... (Svojí ségru nedám, vy holomci jedni prašiví!)

Další nespravedlností je zima. Vím, že je tepve leden, ale zima už mi leze na nervy a chci jaro. hrozně moc. toužím vyjít ven v keckách bez toho, abych riskovala, že do tepla se vrátím s dvěma rampouchy místo chodidel. Mhm. (ta velká písmena tam vážně nejsou. Takže fakt nemá smysl je hledat.)

Rozčilují mě spolužáci. Neměli by chodit nikam chlastat. Ne jenom, že se den po víkendu pak nehorázně hádají, ale také drbou o sto sedm a já pak tisíckrát slyším kdo se s kým líbal, kdo se s kým rozhodně nelíbal, kdo kam šel bos a kdo toho kolik vypil a kdo si co nepamatuje (nikdo nic), ačkoliv o to vůbec nestojím a akorát mě to nutí opouštět od názoru, že moji spolužáci jsou báječní, rozumní a uvědomělí lidé a že se na ně mohu vždy spolehnout. Pak už si o nich můžu myslet jen, že jsou báječní...

A poslední - tedy vlastně předposlední nespravedlivostí, tu poslední jsem zapomněla - jsou protokoly z fyziky. Nemám je ráda, nechápu ta kvanta čísílek, co nám vyplivl ultrachytrý měřící systém ISES na laborkách. Neumím nakreslit pořádný graf a ztrácím se v tabulkách. Pro vaše obveselení přináším i přibližný časový plán dnešního večera, který trávím především s protokolem.

21:00 tisknu tři protokoly a naměřené hodnoty.
21:10 tiskárna hates me.
21:15 mám všechny papíry. Zkoumám zadání.
21:17: zasekl se mi počítač. Restartuji.
21:26 restartuji.
21:40 zkoumám zadání
21:52 večeřím
22:00 dopit první hrabě. Stále zkoumám. Restartuji.
22:08 počítám si průměr z matiky. Jsem rozhořčená. Restartuji.
22:15 stále rozhořčená zkoumám protokol.
22:30 druhý hrabě.
22:33 restartuji.
22:40 Přepisuji otázky do závěru, protože tomu nerozumím ani za mák
22:43 vařím si ovocný čaj. Moc hraběte škodí. restartuji. Kreslím schéma zapojení s elektrolytem.
22:45 Hledám gumu.
22:48 Hledám gumu.
22:50 guma není. Píšu článek. Stále hledám gumu.
23:22 Píšu článek. Na gumu rezignuju.

Tak. Teď mám na srdci už jenom matematiku, protokol, gumu a šelest, takže přestanu planě plkat a nechám vás volně dýchat. Hurá do práce, noc bude dlouhá.

Dobrou sss kobrou a astalaXP,

rav
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 strigga strigga | 18. ledna 2011 v 15:24 | Reagovat

Nejen naše generace, ale i my samotné, kam jsme to jen dopracovaly... :D držím ti palce, bratro. Nedělej si s tou matikou tolik hlavu. A s fyzikou jakbysmet, nějaký protokol ti za to nestojí. :)

2 Raven Raven | Web | 18. ledna 2011 v 17:53 | Reagovat

strigg, my jsme se to dopracovaly ke každé ponožce jiné... :)Tak jsem si k večeru vzala každou fusekli jinou, na tvou počest samozřejmě, a pak s nimi odešla ven... :)))

Děkuju. :)))

3 strigga strigga | 18. ledna 2011 v 19:26 | Reagovat

No vidíš, jestli jen ke každé ponožce jiné, to jsme na tom vlastně dobře! To je jen znak toho, že jsme umělci, pročež nepotřebujeme umět matiku a fyziku. ;-) (Mimochodem, moje známky se podezřele podobají těm tvým, nejsme my dvojčata?)

4 Raven Raven | Web | 18. ledna 2011 v 19:43 | Reagovat

hm, budu nad tím přemýšlet! :))) Jinak mít každou ponožku je pěkně frikulínské. Ověřeno, potvrzeno, nikdy se toho nevzdám. Na výlučné příležitosti už vždycky jen s každou opnožkou jinou! :)

5 Carmen Carmen | 18. ledna 2011 v 20:38 | Reagovat

Milá Ravenko, klíží se mi víčka (eh...klih...klížit...kdo tohle vymyslel?), tedy stručně:

6 Carmen Carmen | 18. ledna 2011 v 20:40 | Reagovat

...no až tak ne. :D padon, ten enter... uh. Tedy - chci jaro, též. Budeme si sugerovat, že přijde, a snad věru přijde... Protokol z fyziky mne pobavil a co se matiky týče, ah, však víš. Máme tě rádi. Matika je hnusný šrot. a, tedy, co jsem to... drž se. A tak. Kvák. :)

7 strigga strigga | 18. ledna 2011 v 22:23 | Reagovat

Tsche! Dezertére! Mně se klíží víčka už od pěti a ještě pořád neumím všechny frases hechas! ;-D

8 Dreamy Dreamy | Web | 19. ledna 2011 v 20:16 | Reagovat

krasna.nova.cz a blogy na této stránce kazí úroveň autorských blogů, které jsou opravdu hodnotné.

9 Iswida Iswida | Web | 19. ledna 2011 v 21:35 | Reagovat

Já nechci jaro. Já chci rovnou léto. Ale jaro by prozatím stačilo...
Matika je trest za naši snahu přežít. Drž se.
Zmiňovaná stránka mi taky pěkně leze krkem. Úplně si dokážu představit typ těch slečinek - přechytřelé, citově sterilní, rádobydospělé puberťačky. Dobře jim tak.
Nepřipomínej mi protokoly do fyziky. Letos jsem odevzdala zatím jeden.

10 enterona enterona | 20. ledna 2011 v 19:18 | Reagovat

škoda, že nepíšeš rady pro dospívající, početla bych si :)
a astalaxp je geniální!

11 Jojo Jojo | 22. ledna 2011 v 12:51 | Reagovat

Ahoj, prosím tě, na spisovatele.blog.cz je v rubrice profily zveřejněn tvůj rozhovor. Jak si se k němu dostala? Oni tě o něj požádali nebo ses někde přihlásila? Děkuju za odpověď

12 Raven Raven | Web | 23. ledna 2011 v 20:23 | Reagovat

Carmen, děkuji ti. Moc. :)

Dreamy... Já už se k tomu snad ani nechci vyjadřovat. Už je to únavné - ale sdílím částečně tvůj názor. Najde se tam i výjimka, ale... :)) děkuji za návštěvu i názor! :)

Is,já chci jaro. A léto? jen kvůli prázdninám. :D

Enty, nemít tolik práce, pustím se do toho! :)))

Jojo, oslovili mě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklamaxdollfacex.deviantart.com

iheartjrock.deviantart.com
purgatori.deviantart.com