Mrazivé a ztracené

10. ledna 2011 v 18:21 | Raven |  Miniatury
Originály téměř všech jsem ztratila... popravdě, byla bych moc ráda, kdyby už se nenašly, protože se naprosto nejvíc děsím toho, že se najdou na tom místě, kde nejvíc ze všeho být nemají... huh.

Mám se - nemám. Tedy, mám. Mám hromadu práce, všichni kantoři chtějí psát písemky a zkoušet, do toho propadám z fyziky a matematická bestie mi dýchá na záda. Navíc jsem bezpodmínečně musela stihnout přečíst Pána prstenů za šest dní a musela jsem všechny díly i vidět v rozšířené edici (jeden dokonce dvakrát). A pak se stane, že se mě zdá, že bojuju místo Eowyn s černokněžným pánem Angmaru a když ho probodnu, z ruky se mi stane elipsa a naneštěstí není žádný Aragorn a žádný athelas a tak mě čekal zlý osud...

Mám stres, je mi špatně a tu matiku zítra... Chm.

takže zde - kupa mrazivých a jedna veselé fyziologická. :)


tak.
***
Mráz
ukusuje z chodníků a šíje se mu třpytí
má chuť i na mé ruce
 - a tak není zbytí
(neb rukavice zas zůstaly doma)

Pak
olizuje z mých nehtů kapky krve
když kolem kloubů položil mi věnečky zubů
bolí to jak čert a přesto
Několik metrů nad zemí zpívá Múza***
Hřebenem učesal mráz větve stromů
nad zmrzlým korytem na syrinx hrál
Vlkům či sobě snad? Propána, komu?
pak sluncem se rozplakal a odplul v dál***
Skuhrá když leží na chodníku
tak studený a třpytivý
když blikla lampa chichotal se
je sice krátkověký
ale nejvíc toho ví


***
Kluzká je cesta k mému srdci
pozor dej krok od kroku
a prosím zpomal
Nechceš přece
zase mi ležet v žaludku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Iswida Iswida | Web | 10. ledna 2011 v 18:50 | Reagovat

... a tu matiku zítra zvládneš, protože ti budu usilovně držet palce

2 Vlk Vlk | 10. ledna 2011 v 21:08 | Reagovat

Taky ti budu držet palce, jestli máš ještě místo... =o)

3 Tyran Tyran | E-mail | 10. ledna 2011 v 21:57 | Reagovat

Inu, už jsem se lekl, že ses dala na hravou poezii, skoro dětskou, ale pak přišla druhá strofa.

Krásně na mě dýchá mráz a vítr s Panovou flétnou, jasně vidím některá místa, mráz, slunce, konkrétní okamžiky ... Což mi připomíná, že jsem od začátku zimy ještě nestál na běžkách, asi je na nich ještě glister od jara, a jestli se nestane zázrak, tak se na ně asi letos nedostanu).

Pán prstenů je veskrze zrádná věc, já byl taky ve třeťáku, když jsem nad ránem dočítal druhý díl, místo učení se literatuře tuším (Hora, Sova, a tak ... nic pro lidi) a neskutečně mě naštvalo, že to končí "ničím".

Inu, k té škole ... u nás doma se říkalo "dala ses na vojnu tak bojuj". Věřím, že vybojuješ, i když čistě sobecky, kdyby mi šlo o požitek z poezie, budu Ti přát opak, protože nejlepší umění se rodí vždycky z depresí, neštěstí a těch ostatních hodně silných emocí.

(P.S. Myslím, žes ještě chtěla udělat nějaké jazykové korektury - já vím jsem rejpal protivná, ale "od odplul dál" a "Zkuhrá" nedělá čest Tvému velmi vysokému standardu)

4 strigga strigga | 10. ledna 2011 v 23:16 | Reagovat

Několik metrů nad zemí zpívá Múza...

To je snad poprvé, co za tuhle zimu vidím sníh a nevadí mi to. Dokonce se mi to i líbí, líbí se mi to tak, že bych o tom skládala básně až do omrzení, nebýt tím třpytivým světlem oslněna téměř až do oslepnutí.
(Vlkům či sobě snad? Vlkům v sobě?)
Nedovedu ti složit větší poklonu, bratříčku...

5 Raven Raven | Web | 11. ledna 2011 v 0:18 | Reagovat

Is, děkuju, budu to potřebovat. :))) Tobě držím taky palec. Moje ruka je dlouhá až na Moravu!

Vlku, taky. Místo je, ale H. by měla podezření, že mi chceš napovídat. :)

Tyrane, děkuji opět. Já ráda dětskou poezii! Ty ne? :))) Konkrétně miniatura se syrinxem je od Chrudimky... Svítilo sluníčko, led se roztékal a třpytil...
Běžky? Ty jsou báječné. Ne jenom, že jsou pro mě zásobárnou adrenalinovou (pořád se válím ve sněhu), ale je to báječné na koukání se kolem. Na běžkách v lese, to je báječný zážitek. :)

Jinak děkuji za upozornění... nemám ve zvyku nic si po sobě číst dvakrát, ani školní slohovky. ;) Takže vážně díky, již opraveno, snad to bude lahodit Tvému oku :)

Nu - Pána prstenů mám za sebou už třikrát, ale zjistila jsem, že čím jsem starší, tím víc ten příběh miluji. A o dočítání nad ránem mi ani nemluv... :)

Jsou i jiné silné emoce - až se konečně ŠŤASTNĚ zamiluji, garantuji, že se ve verších utopíte! :) Díky ti za opět milý a užitečný komentář. Tyhle dlouhé mám obzvlášť ráda - je vidět, že autor si na mě chvilku udělal čas. :)

Ty, Strigg, bratro moje úžasná! Děkuju děkuju moc. (teď možná zpívá múza pár metrů pod zemí, spadla tam s balrogem. Hraje mu k jeho čtyřhlasu na banjo. Tak. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklamaxdollfacex.deviantart.com

iheartjrock.deviantart.com
purgatori.deviantart.com