Nechutně zkostnatělý článek

4. listopadu 2010 v 23:11 | Raven |  Havraní krákání
Huáha. No, to zase bylo doba, Adalbert mi tady zatím pěkně zvlčel. Když jsem se snažila přihlásit do administrace, hodil po mě hřebenem (jo vlastně! To nebyl Adalbert, ale moje sestra!) a taky na mě vylil čaj, ale nevermind. Já se nedám a zase nějaký plk/frk/klk/smrk/vrk/hrk/mrk/srk sepíšu.

Shrnu události minulých dní do několika bodů.


  • První den prázdnin jsem se zahrabala do reklam. Tedy ono to šílenství začalo už mnohem dříve, ale teprve potom, co jsem se pustila do výběru multimediálních ukázek na naši prezentaci o agresivních reklamách. Nejkladnější ohlasy stejně pak vzbudil asi králíček Azurit, ačkoliv to je to nejméně agresivní, co si momentálně dokážu představit. Víc mírumilovná je už snad jenom taková ta plyšová pantofel s ouškama, co má Jon z Garfielda. ... Protože Azurita najdeš všude tam, kde je krásně měkkoučko!
  • Pak jsem se odebrala na Brodfest. To by bylo na samotný článek. Za zmínku stojí jen ten moment, kdy mě matinka velmi důrazně před odjezdem varovala před jakýmkoli seznamováním se s cizími hochy, což jsem zcela poctivě dodržela, fakt jsem se snažila, a když jsem přijela domů, dozvěděla jsem se, že to byl vtip... Za další zmínku stojí také to, že se ze mě na BF stal oddaný fotbalový fanoušek našeho skvělého týmu, který si ale zvolil velmi netaktické jméno - Pardubice Devils. A jak víte, všechno zlo musí být poraženo, zvlášť na křesťanské akci... :)))
  • Po návratu domů jsem se jala plánovat ještě další expedici, a to expedici do Amazonie či na Sibiř, kde jsem se slavně chtěla zbavit Petákové a ukrýt se před mocnou matikovůlí paní profesorky, ale nepovedlo se. Z písemky na nějaké zajímavé věci, co se jmenují parametrické a obecné rovnice čehosi, čemu nerozumím, jsem slízla doslova smetanu. Mám to za čtyři, vážení! 
  • Moje maminka opět absolvovala sezení u své kosmetičky a domů přitáhla velkou dózu s něčím, co označila za univerzální tělový krém a dala k dispozici k užívání. Bohužel pro mě, nemohu ho používat. Je totiž z kakaového másla a voní přesně tak, ke všemu si představte báječnou vůni kokosu... přesně tak to voní, takže mám obavy, že kdybych to na sebe zvečera aplikovala a pak se odebrala na lože, ráno bych se probudila docela bez namazaných částí těla, protože bych si je v noci vlivem vůně sladkého zcela regulérně snědla. ("Jsem od kosti.")
  • včera, když jsem cestovala pěšky temnou uličkou k našemu vchodu, bez pepřáku a přídavných ocelových hnátů, přemýšlela jsem, jak bych v takovém případě realizovala nutnou sebeobranu. Zatímco jsem podezřívavě měřila popelnice a klepadlo na koberce, přišlo mi na mysl, že bych velice dobře mohla pro ubránění sebe sama použít desky, ve kterých schraňuji zápisky z Bi, Sp a D a kter jsem shodou okolností nesla s sebou. Ten zatracený polypropylen je totiž tak ostrý, že mi v tašce brutálně naporcoval jablko. Následně mi ale došlo, že stejně pohodlně by to šlo využít i nenásilnou cestou... Představovala jsem si to asi takto "Dobrý večer, milý pane násilníku/úchyláku/po majetku mém toužící osobo, nyní vám přečtu něco zajímavého o růstu kostí..."
Přejdeme k současnosti. Dvanáct stránek kostí. Umím jenom obecnou a kostru osovou, ke kostem končetin jsem ještě ani nečuchla a to už mám mozek plný kostí (a pokud si dobře pamatuju, tak pokud jsou v mozku kosti, něco je zatraceně špatně). Nějaká kost se latinsky jmenuje femur, moje mnemotechnická pomůcka byla lemur, ale už nějak nevím, jak je to česky, ale tuším, že by se to mělo vyskytovat někde na vaší noze...

Čestně prohlašuji, že jsem celý tento článek zplodila na místo učení biologie a zítra budu hrozně trpět.

Přeji takové ty věci, co se běžně přejí.

Vaše/svoje/naše/ničí stále před někým  utíkající

r

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 strigga strigga | 5. listopadu 2010 v 17:52 | Reagovat

Hááá, a strigga je chytrolín, páč ví, že femur je kost stehenní, nejdelší kost v lidském těle! :D Ále já vím, nedivte se, když má někdo k normální biologii ještě seminář, kde bere to samé, jen desetkrát podrobněji, začne mu z toho hrabat. Takže ossa metatarsalia a os sphenoidale zdar, nazdar!

Děkuju, žes zase něco napsala, už mi ta tvoje jemně odlehčená životní nadsázka začínala dramaticky chybět. A ještě něco, poslouchej... tu expedici podniknu s tebou, ale v Amazonii jsou tarantule a na Sibiři děsná zima! Co takhle Řecko? Kréta? Tam jsem ještě nebyla, a určitě to tam bude i poučný... :>

2 Raven Raven | Web | 5. listopadu 2010 v 20:09 | Reagovat

Jo, na Sibiři tarantule, v Amazonii děsná zima, ale v Řecku státní bankrot a kdo ví, co ještě :P
¨
Já bych se vypravila třeba do Belgie. Je to tam hezký, v roce 1848 se nebouřili a nechrochtaj tam tak moc jako v Nizozemsku. :D

Seminář z biologie? :D Wáu. Tak to si tě poslechnu, až budu v Praze. :D Španělsky? :)))

3 Iswida Iswida | Web | 5. listopadu 2010 v 21:53 | Reagovat

:-) doufám, že jsi biologii zvládla. Zní to, jako že máš dobrou náladu, to jsem ráda...

4 strigga strigga | 6. listopadu 2010 v 11:32 | Reagovat

Huh, ještě to tak! Samozřejmě česky :-) a v Belgii už jsem byla, a navíc tam teď taky žádné zvláštní teplo nebude... no tak, nějakej státní bankrot nás neodradí! ;D

5 Amy Amy | Web | 6. ledna 2011 v 19:28 | Reagovat

Jako kdybych tento článek psala já... také s oblibou píši články na blog ve chvílích, kdy bych se měla "oficiálně" učit :-D a pak to dopadá tak, že mě učitelé požírají zaživa (obrazně řečeno... s takovou by toho ze mě už moc nezbylo)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklamaxdollfacex.deviantart.com

iheartjrock.deviantart.com
purgatori.deviantart.com