The Manifesto

26. srpna 2010 v 1:00 | Raven |  Havraní krákání

26th august. Oh yeah, I am seventeen. And I already hate this age. And before you start shaking my hand and yellin "Happy birthday!" I want to tell you few words.

Last year I balanced my life, now it's your brain's turn. Simply I want you to think about what are you probably going to do. I mean congratuling me. Close one eye (the second one is supposed to read this text) and think about this ordinary day. Maybe facts bellow will help you.


26. 8. 1498 Michalangelo was commissed to create his famous pieta.
26. 8. 1346 Hundred Years' war, battle of Crécy. Place of death of one czech king. He said something like "Czech king never gives up" and then he died. (In my opinion very funny epizode od our history :)
26. 8. 1789, France: Declaration of the Rights of the Man and Citizien approved.
26. 8. 1858 First news dispatch by telegraph
26. 8. 1920 - The 19th amendment to US Constitution takes effect, giving women the right to vote (!!!:))))
This day, 267 years ago, was born Antoine Lavoisier, the father of modern chemistry. He (for example) defined the law of conservation of mass.
This day, 130 years ago, Guillaume Apolinaire was born. Excellent (and experimental) poet. Have you read it? You definitely should.
This day, 66 years ago, Maureen Mo Tucker was born. The briliant drummer of The Velvet Underground (If you don't know TVU, stay silent and google it. And Lou Reed? You should know Lou Reed, right? :)
26. 8. 1740 Joseph-Michel Motgolfier was born. Count in his brother... and people can fly.
This day Edward Witten's birthday is celebrated. Who is Edward Witten? Theoretical physisist. Really very clever person - he leads the research of superstring theory. Born 1951.
This day, 100 years ago, Mother Teresa was born. Woman full of God's love, doesn't need next introducing.

So many things happend this day. So many important people were born this day. 

Still want celebrate my birthday?
I would like to know why do you wnat to celebrate it. I haven't made any art or anything useful in my life, I haven't written any book, I haven't saved anyone's life. Do you really want to celebrate birthday of someone who is... isn't smart, who is ugly, lazy, incapable of anything, tired all the time. Someone, who had to use Wikipedia to create this article. Someone, who so often fails in loving people and God. And someone, whose the only one quality is her God. Someone, who really doesn't like herself. Someone, who... Stop talking about me.

I mean, if you really want to congratulate me, I can't forbid it to you. It feels so good when someone thinks of you even you know you don't deserve it. But if you really like me, please be so kind and think of someone from the list for a while. What about Mother Teresa? :)) I love you - and really really thanks for reading this.


rav

Pro ty, co raději česky. :))

Dnes je šestadvacátého srpna, pokud mi nevěříte, podívejte se znovu do diáře. A to je ten průšvih. Jsem o rok starší.  Ještě než se seřadíte do řady, abyste mi prošejkovali ruku a popřáli šťastné a veselé, prosím vás o chvilku pozornosti. Představte si, že zvoním lžičkou o skleničku.

26. 8. 1498 Michalangelo l pověřen, aby vytvořil svou slavnou pietu.
26. 8. 1346 Stoletá válka, bitva u Kresčaku. Jan Lucemburský tam natáhl brka.
26. 8. 1789, Byla schálena Deklarace práv člověka a občana.
26. 8. 1920 - V platnost je uveden devatenáctý dodatek k US ústavě, který dává ženám právo volit. Ha há há. :)))
V tento den, akorát před 267 lety, narodil se jistý Antoine Lavoiser, otec moderní chemie. Udělal hromadu důležitých věcí, kterým ale nerozumím. :))
V tento den, před sto třiceti lety, narodil se Guillaume Apolinaire. Excelentní básník. Četli jste od něj něco? Jestli ne, měli byste :))
Tento den, před šestašedesáti lety, narodila se Maureen Mo Tucker. Úžasná a svá bubenice The Velvet Underground. (Jestli je neznáte, nenápadně mlčte a žhavte wikipedii. :))
V tento den v roce 1740 se narodil Joseph-Michel Montgolfier. Sečtěte ho s jeho bratrem... a lidé mohou létat. :)
Dnes slaví narozeniny také Edward Witten. Kdo to je? Teoretický fyzik. Přespříliš chytrá osoba, asi tak, že má na to, aby vedl výzkum v oblasti teorie superstrun.
A to nejdůležitější a nejbombovější na konec. Dnes má sté výročí narození matka Tereza.


Tak. A proč vám tohle všechno cpu do hlavy? Asi proto, abyste si rozmysleli, jestli mi opravdu chcete gratulovat, když není k čemu. Za svůj život jsem nic zásadního neudělala,nikomu jsem nezachránila život, nenapsala knihu, nezasadila strom.  Chcete přát někomu, kdo... nechce se mi vypisovat všechno, co mi na mě vadí, a občas mě až děsí, co jsou ti milí lidé kolem mě schopní ignorovat a ještě mě mít rádi.

Jestli jsem vás od gratulace přesto neodradila, moc vám děkuji, protože si nedokážu představit moc hezčích věcí, než je gratulace od srdce i přes to, že si jí nezasloužím. Díky a klof,

rav
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nif Nif | 26. srpna 2010 v 10:54 | Reagovat

Mě osobně připadá velice důležité, že jsi se narodila(:..takže i přes veškeré Tvé snažení Ti popřeji (nečekat ale něčo originálního - nikdy nevím jak při gratulaci správně vše formulovat)...tak tedy "Vše nejlepší, pevné zdraví a rodinné zázemí, lásku a stále tak krásné tvůrčí myšlenky!"

2 strigga strigga | 26. srpna 2010 v 17:35 | Reagovat

Četla jsem to anglicky i česky. A plácáš pátý přes devátý, bratro. Nezáleží na tom, co jsi za svůj život vykonala nebo jak moc se máš nebo nemáš ráda. Pokud máš lidi, kteří ti věří a mají tě rádi - a to ty máš - pak neřeš, kdo všechno se narodil ve stejný den. Všichni lidé jsou stejně důležití, ne? Čímž jsem jenom chtěla říct, že mi na tvých narozeninách záleží víc než na bitvě u Kresčaku a už podruhé ti přeju všechno nejlepší...

3 Andrew Savary Andrew Savary | 26. srpna 2010 v 22:54 | Reagovat

Jakože bych si pořád troufl říct, že toho o tobě tolik nevím... dovedeš překvapit. Třeba tím, že si myslíš, kolik toho je důležitějšího, v čemž možná i je trochu pravdy, nicméně v tuhle minutu tvoje narození na tom žebříčku asi vede.

Žes nikomu nezachránila život? Pomysli na toho chudáka, který by zaujal tvoje místo na gymplu, kdyby tebe nevzali. Je dost možné, že by po prvním týdnu odešel z ústavu oknem... Zachránila jsi ho/ji :)
Žes nenapsala knihu? Stačí jen vzít všechny básničky z blogu, trochu je sformovat a poslat na nakladatelství... :)
Žes nezasadila strom? Co ty víš, třeba jsi jen ramenem v lese zavadila o větvičku, ze které zrovna spadlo cosi, co na zemi dalo vzniku nového stromku... jen o tom nevíš :)

No každopádně jsi mě od gratulace nedokázala odradit. Všechno nejlepší.

4 Iswida Iswida | Web | 1. září 2010 v 10:12 | Reagovat

Knihu napíšeš. I kdybychom tě k tomu měli přinutit násilím. Sbírku básní. Lepší než Skácel.

5 invertedgoat invertedgoat | 4. září 2010 v 21:12 | Reagovat

Mě jsi také neodradila :) Myslím, že ten pán o jeden komentář výš to vystihl dokonale. A ikdyby to přecejen bylo tak, jak tvrdíš...Neznamená to, že to tak v musí zůstat v jasných obzorech budoucnosti :) Opožděné všechno nejlepší!

6 enterona enterona | 9. září 2010 v 21:46 | Reagovat

když ses narodila v den, kdy se tolik věcí stalo a kdy se narodilo tolik významných lidí, bylo by podivné, kdybys ty jednou nebyla. S tím, jak krásně píšeš. Přeju ti všechno nejlepší a hlavně spoustu úsměvů a dobrých básní, ať už k přečtení či k napsání :)

7 the annoying one the annoying one | E-mail | 20. září 2010 v 11:12 | Reagovat

Someone, who really don't like herself.
That's wrong.
Someone, who really doesn't like herself.

Sorry...

8 Raven Raven | Web | 23. září 2010 v 22:10 | Reagovat

Thank you for correcting me. :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklamaxdollfacex.deviantart.com

iheartjrock.deviantart.com
purgatori.deviantart.com