Srpen 2010

The Manifesto

26. srpna 2010 v 1:00 | Raven |  Havraní krákání

26th august. Oh yeah, I am seventeen. And I already hate this age. And before you start shaking my hand and yellin "Happy birthday!" I want to tell you few words.

Last year I balanced my life, now it's your brain's turn. Simply I want you to think about what are you probably going to do. I mean congratuling me. Close one eye (the second one is supposed to read this text) and think about this ordinary day. Maybe facts bellow will help you.


26. 8. 1498 Michalangelo was commissed to create his famous pieta.
26. 8. 1346 Hundred Years' war, battle of Crécy. Place of death of one czech king. He said something like "Czech king never gives up" and then he died. (In my opinion very funny epizode od our history :)
26. 8. 1789, France: Declaration of the Rights of the Man and Citizien approved.
26. 8. 1858 First news dispatch by telegraph
26. 8. 1920 - The 19th amendment to US Constitution takes effect, giving women the right to vote (!!!:))))
This day, 267 years ago, was born Antoine Lavoisier, the father of modern chemistry. He (for example) defined the law of conservation of mass.
This day, 130 years ago, Guillaume Apolinaire was born. Excellent (and experimental) poet. Have you read it? You definitely should.
This day, 66 years ago, Maureen Mo Tucker was born. The briliant drummer of The Velvet Underground (If you don't know TVU, stay silent and google it. And Lou Reed? You should know Lou Reed, right? :)
26. 8. 1740 Joseph-Michel Motgolfier was born. Count in his brother... and people can fly.
This day Edward Witten's birthday is celebrated. Who is Edward Witten? Theoretical physisist. Really very clever person - he leads the research of superstring theory. Born 1951.
This day, 100 years ago, Mother Teresa was born. Woman full of God's love, doesn't need next introducing.

So many things happend this day. So many important people were born this day. 

Still want celebrate my birthday?
I would like to know why do you wnat to celebrate it. I haven't made any art or anything useful in my life, I haven't written any book, I haven't saved anyone's life. Do you really want to celebrate birthday of someone who is... isn't smart, who is ugly, lazy, incapable of anything, tired all the time. Someone, who had to use Wikipedia to create this article. Someone, who so often fails in loving people and God. And someone, whose the only one quality is her God. Someone, who really doesn't like herself. Someone, who... Stop talking about me.

I mean, if you really want to congratulate me, I can't forbid it to you. It feels so good when someone thinks of you even you know you don't deserve it. But if you really like me, please be so kind and think of someone from the list for a while. What about Mother Teresa? :)) I love you - and really really thanks for reading this.


rav

Pro ty, co raději česky. :))

Dnes je šestadvacátého srpna, pokud mi nevěříte, podívejte se znovu do diáře. A to je ten průšvih. Jsem o rok starší.  Ještě než se seřadíte do řady, abyste mi prošejkovali ruku a popřáli šťastné a veselé, prosím vás o chvilku pozornosti. Představte si, že zvoním lžičkou o skleničku.

26. 8. 1498 Michalangelo l pověřen, aby vytvořil svou slavnou pietu.
26. 8. 1346 Stoletá válka, bitva u Kresčaku. Jan Lucemburský tam natáhl brka.
26. 8. 1789, Byla schálena Deklarace práv člověka a občana.
26. 8. 1920 - V platnost je uveden devatenáctý dodatek k US ústavě, který dává ženám právo volit. Ha há há. :)))
V tento den, akorát před 267 lety, narodil se jistý Antoine Lavoiser, otec moderní chemie. Udělal hromadu důležitých věcí, kterým ale nerozumím. :))
V tento den, před sto třiceti lety, narodil se Guillaume Apolinaire. Excelentní básník. Četli jste od něj něco? Jestli ne, měli byste :))
Tento den, před šestašedesáti lety, narodila se Maureen Mo Tucker. Úžasná a svá bubenice The Velvet Underground. (Jestli je neznáte, nenápadně mlčte a žhavte wikipedii. :))
V tento den v roce 1740 se narodil Joseph-Michel Montgolfier. Sečtěte ho s jeho bratrem... a lidé mohou létat. :)
Dnes slaví narozeniny také Edward Witten. Kdo to je? Teoretický fyzik. Přespříliš chytrá osoba, asi tak, že má na to, aby vedl výzkum v oblasti teorie superstrun.
A to nejdůležitější a nejbombovější na konec. Dnes má sté výročí narození matka Tereza.


Tak. A proč vám tohle všechno cpu do hlavy? Asi proto, abyste si rozmysleli, jestli mi opravdu chcete gratulovat, když není k čemu. Za svůj život jsem nic zásadního neudělala,nikomu jsem nezachránila život, nenapsala knihu, nezasadila strom.  Chcete přát někomu, kdo... nechce se mi vypisovat všechno, co mi na mě vadí, a občas mě až děsí, co jsou ti milí lidé kolem mě schopní ignorovat a ještě mě mít rádi.

Jestli jsem vás od gratulace přesto neodradila, moc vám děkuji, protože si nedokážu představit moc hezčích věcí, než je gratulace od srdce i přes to, že si jí nezasloužím. Díky a klof,

rav

Pár písniček z dnešní noci

8. srpna 2010 v 19:43 | Raven |  Pohádky a jiné palčivosti
Pořád mám asi zlomené srdce a stále pláču na jedno oko (holt i kontaktní čočky mají své mouchy. Au.) a chodím stále pozdě spát. A hrozně mě to baví. Spát se dá i přes den, že? :))

Tyhle malé divné kousky jsou... zase o s spánku. A o snech. A tak vůbec. Tentokrát se to sem tam i rýmuje, he. Nějak vypadávají z rytmu, tedy sem tam, nejsem s nimi spokojená, ale co. Ať se to tu alespoň trochu hýbe. :)

ra


***
Napni plachty, drahý spánku
a nalij krásný, čirý sen
a do vlasů mi zasaď kaňku
budeme spolu čekat den
se zavřenýma očima

Na řasách budem mít trochu pylu
z křídla báječné noční můry
paní Sen demonstruje ráda svou sílu
vylévá jí shůry
do borůvkové tmy

***
Snít je jak sedět pod jabloní
na prstech tmu jak z borůvek
a kolem jablek můry se honí
a nebo krásný motýlek

Červi jsou spanilí jak princové z písní
mají nás v hrsti i ten náš klid
sny - ty nás hladí a často i trýzní
dokud je srdce nám ochotno bít

***
Můžeš si vzpomenout, nad čím jsi přemýšlel
když rosa na listech hladila vzduch
když studánka zívala a spolkla hada
když slunce přestalo být tak docela kruh

Pověz mi, příteli, kde končí spánek
kde číhá laň na svoje lásky
kde zpívá bruslařka kde maková panenka
češe si vlásky
xdollfacex.deviantart.com

iheartjrock.deviantart.com
purgatori.deviantart.com