Forever - bilingual - Adalbert

20. července 2010 v 23:52 | Raven |  Dopisy Adalbertovi

(CZ&EN)
(fakt sorry. :D)


Drahý Adalberte,
uplynulých pár dní mých, jinak bezvadných, prázdnin bylo evidentně trochou nutného zla. Tritter byl evidetně pohotov využít ďábelských slev v obchodech s oděvy, hledáčku mé milé matinky a mé chronické alergie na nakupování k tomu, aby mě zdeptal na duši i na těle. A k tomu všemu ještě se sestrou. Po té, co jsem ve velmi dobrém čase (14.5 minuty i s vyzkoušením a zablouděním) zvládla nakoupit sestře vyhovující, velmi slušivé a navíc cenově oříznivé plavky (což maminka považovala za nemožné), byla tato výprava do obchodu vyloženě fiasko.
Ne jen že jsem tam strávila 75 minut, třikrát se ztratila (standard je tak dvakrát) ale hlavně tam se mnou byla sestra. Problém nastal, ježto jsme nebyly vyslané pro nic konkrétního. Brrr. Nebudu vám radši ani podrobně líčit ty hrozné stavy beznaděje mezi davy oděvuchtivých ženštin, mezi hromadami zlevněného oblečení zejména zářivých barev a nejčastěji prakticky-všechno-ukážeme střihů. Zbožné přání mé drahé rodičky - pořídit na mě sukni - taktéž vyslyšeno nebylo, neb moje neexhibicionistická povaha prostě není kompatibilní s těmi kusy látky, které sotva zakryjí půl hýždě a stojí při tom pohanské peníze. Pravda, že pár kusů mého stylu (cokoliv s délkou pod kolena), se ve třech případech také vyskytlo, ovšem s tím, že to vypadalo jako květinově vzorovaná stanová celta a kdybych místo toho investovala do zlaté cihličky, ještě bych ušetřila.
Ale zvítězila jsem! Tedy pakliže se počítá vítězství Pyrrhovo. Totálně zdeptaná, uvařená, vyčerpaná jsem se vrátila s celkově třemi kusy oblečení - dvěma černými tílky a jedním tmavě modrým.
Toto jsem tedy k vaší smůle, drahý Adalberte, přežila. Ve větším ohrožení jsem se ocitla, kdž jsem byla vyslána na misi "hlídání sestry do zemdlení duše i těla" s krycím názvem "Jedu na chatu a hrozně se mi chce". Ach ano, ta příroda je dokonalá, chata skvělá, Ale ta sestra! Jela jsem také, poněvadž nebylo možné nechat sestru v celém domě samotnou, zatímco tatínek bude pilně pracovat v Havlíčkově Brodě. Bohužel bylo celou dobu znát, že moje sestra opravdu o žádný dohled nestojí a celou dobu vymýšlí způsob, jak mne donutit vlézt na střechu a spáchat pádovou sebevraždu.
Když se náhodou rozhodla vyhlásit příměří, rozhodla se to stvrdit tím, že budeme sdílet gauč před televizí, na kterém jsem spala. Nejdřív mi ukradla deku a později i spánek tím, že se musela každých pět sekund pohnout.
Tloukla jsem hlavou do stěny víc než při učení matematiky.

Nevadí. Pokusím se vás, můj drahý nepříteli, více neobtěžovat svým blábolením. Zítra si jedu konečně ODPOČINOUT mezi přátele na báječné místo (Až na to, že jsem si to musela vyhádat s rodiči, je to ok.)

Děkuji Vám za Vaše věrné oko, drahý nepříteli.

Zemřete brzy,
Vaše
ravDear Adalbert.
I'm sorry for your cram-full mailbox. You know, holidays are here and I definitely need my imaginary foe to write to. So thank you, Adalbert, for being here for me. I'll send you some poisoned wine.
Last few days were probably the well known "necessary evil" of these holidays. Tritter was obviously ready to make hell from them. He had the best occasion to do that - floods of clothes for sale all around, my mother with a for-sale-seeker in her eye and me, shop-fobic person. He did really good job. In one day he made a ruin from me. All he needed wewe 75 minutes, big mall and my sister (did I mention she is the only person in the world I am able to be hysteric about?). And thousand crowns and no idea what I should buy.
When I have an idea, there's no problem for me to buy anything. I managed to find and buy good looking, fitting and quite good priced swimsuit for my sister in 14.5 minutes (including trying and mself lost in the mall for 5 minutes). But that time it was worse. Although my dear mother order me to buy a skirt, I was definitely lost in all those shops. Tragedy.
The issue of skirts is very problematic and complicated. In whole world just doesn't exist "perfect skirt for Raven" (please forget the fact ravens simply don't wear skirts). Single lenght is more complicated than biquadratics. I don't want to call "skirt" something what should be called "I'm-staying-naked-and-you". And, of course, I'm not able or willing to buy (and wear) something like that. The perfect lenght for me is "I-don't-think-I-want-show-you-my-thighs-and-I-also-don't-like-my-knees". And it's obviously pretty big problem in czech shops. Everything what was longer than "I'm-staying-naked-and-you" looked like tent with bif floral pattern, and it's something for what my inner child isn't old (I mean really OLD) enough.
Tritter is really tough enemy. (Yes, worse than you. I'm sorry, Adalbert.) But believe me or not, I won. Ok, I won as Pyrrhos won. Now I have three more t-shirts in my favourite dark colour and what's bitter - horrible experiences.
Dear Adalbert, I'm sure that what I'm going to write to you right now you will really enjoy. - In last four days I was trully near to suicide.
It's called babysitting, but because the "baby" I looked after was my fourteen-years-old sister, I changed the name of this dangerous activity to "sistersitting". But my sister never sits (only when she hurt herself she have been sat still for ten minutes. I thought she was dead!). She only teases me, hurts me, asks stupid (but not "stupid". Those questions really don't have any sense.) questions and does the right contrary I say. I'm sure the only thing she wanted was to see me falling down from the roof commiting the suicide.
I've got really lovely sister, don't you want her, Adalbert? She is cute, loving and I'll visit you soon, if you marry her and take her away from me. I promise. (Don't look at my fingers, right? :)
My dear foe, my Adalbert, thank you for your patient imaginary eye, willing to read all lines of my letter.

You won't hear from me for a while because I'm finaly going to get some REST in forests with my great friends.

I wish you coffin with really soft velvet inside. I hate you,

r
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tygřík Tygřík | E-mail | Web | 21. července 2010 v 9:01 | Reagovat

U tvého popisu nakupování jsem se strašně smála, ačkoliv mi to je samozřejmě strašně líto. No, až nebudeš muset padat ze střechy dle přání ctěné sestry, zas zaleť ke mně, přátelské "KRÁ" v interkomu slyší každý rád ;)

2 Raven Raven | Web | 21. července 2010 v 16:21 | Reagovat

Fň, tak já se zase někdy stavím :P

Děkuji za tvou soustrast. :)))

3 Iswida Iswida | Web | 23. července 2010 v 16:01 | Reagovat

Jenom mi netvrď, že ty nacpané obchody s krásným moderním barevným nechutným oblečením a milými prodavačkami tě nelákají! Já se většinou neztratím, neb jsem si zvykla nakupovat způsobem "vejdu na kraj, přejedu pohledem a s frází "nic tu není" rychle vypadnu"

4 Brian Brian | E-mail | Web | 8. listopadu 2011 v 13:43 | Reagovat

Ale jo, proč ne....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklamaxdollfacex.deviantart.com

iheartjrock.deviantart.com
purgatori.deviantart.com