A teď už jen plácám a plácám a plácám.

9. dubna 2010 v 0:27 | Raven |  Havraní krákání
Especialy dedicated to Tygra.

Někteří lidé na mě v minulém týdnu velmi naléhali, ať napíšu nějaký inteligentní článek, nebo co. A já, neboť nevím, co takový inteligentní článek obnáší, budu prostě plácat, co se mi zlíbí a co mi pod ruku příjde.

Vlastně mám ještě jeden "povinný" bod. Slíbila jsem někomu, že napíšu o svém vztahu k sudům. Sudy jsou vůbec velmi zajímavá věc, už jen tím, že se dá použít k rozličným věcem. K bydlení (Diogénes), k vraždění (Umberto Eco: Jméno růže), ke skladování vína (Znovín), ke konzervování kriminálníků (earl Huntley, Skotsko, nějaké šestnácté století)), ke skladování vody na zalévání fazolí (nějakej Mendel), ale také k padání do (já) i ze (já) a nebo k nekonečnému žertování (tato osoba).
Ta osoba se mi pořád směje, že jsem alkoholik. A to by mi k spočítání litrů alkoholických nápojů, které jsem zvládla zkonzumovat, stačila ruka Georgie z Dead Like Me, když jí strčila do zkartovačky. Nakonec, když nad tím tak přemýšlím, je možná dobře, že tohle je věc tygřího výsměchu - mohla jsem dopadnout mnohem, mnohem, mnohem hůř.

Matika. Vyhlašuju jí oficiálním nepřítelem číslo jedna. Ničí můj život, a díky ní se čtyřikrát do týdne po dobu 45 - 90 minut cítím mentálně mrtvá a dutá jako brčko. Otázkou zlstává, co se s tím dá dělat, když vaše mozkové kapacity jsou omezené na větu "Je mi blbě," - před čtvrtletkou a na broukání In Joy And Sorrow od HIM po čtvrtletce. Navíc, když už jsme u mých školních neúspěchů, zkopala jsem, co se dalo a ještě se mému oblíbenému češtináři nelíbily moje dialogy. Prý byly drsné a hrubé. Co si o tom myslím, že buď to hodnotil jeho syn nebo holt pamprésor není tak drsný, jak se zdá. (A to jsem byla dost měkká.) Jo. A bereme teď logamirtmi. Nebo golamirty. Nebo lagoritmy. Nebo něco takovýho. A hrozně se mi nelíbí, jak se to jmenuje.

Jsem hrdá na svoje slovní novotvary. Například mé oblíbené krokokus (pův. krokus), trocela (trochu a docela in one), případně ut-be-u, což byla původně bedna, ale pak jsem s ní na hlavě vrazila do něčeho přede mnou a bylo.

Minulou neděli byla jistá akce, na kterou se můj tatínek rozhodl nejít a protože chtěl fotky, dal mi do ruky foťák, který byl ještě jednou tak rozměrný jako obvyklá digitální zrcadlovka od Kanónu, kterou mi půjčoval, i s externí bleskem - no zkrátka cítila jsem se divně a ještě jsem měla mít na krku visačku s nápisem "PRESS". Ale jak to bývá (a je to pěkně k vzteku), že vždycky se objeví někdo, kdo má větší a lepší foťák než vy. A dívá se na vás jako na nýmanda... Nicméně po té, co jsem přišla domů, se odehrál jeden z nejdůležitějších rozhovorů mého života.
R: Fotky hrozná, vůbec s tím neumím.
Taťka: Ale dobrý jsou. Jen ten blesk, s tím se naučíš.
R: když já tak nerada fotim lidi - takhle!
T: Já taky ne.
(jestli vám uniká pointa, je to možné. Ale pro mě fakt velmi důležité.)

Mnoho času také trávím na zahradě - možná proto, že je to efektivní využití času, který chci trávit s rodiči. Takhle si každý ryjeme svůj konec záhonu a jsme spokojení. Také jsem dostala na starost renovaci rámu na houpačku, po kterém se údajně budou pnouti růže. Tak jsem odrezovala, škrábala, vypalovala si oko, brousila, zanesla si obličej a dýchací cesty, dusila se, natírala, pocákala se, vykoupala se v ředidle, zaschla, popraskala, ale úkol je splněn. Rám natřem červenou základouvou barvou, kterou když jsem se potřísnila, vypadala jsem, jako když jsem právě zakousla králíčka nebo něco jiného roztomilého.

Po shlédnutí a přečtení dostatku literárních i filmových materiálů můžu prohlásit několik věcí. Za prvé, kurtizány překvapivě často umírají na tuberkulózu. Za druhé. Ewan McGregor je rozkošně vypadající, hrající a zpívající herec. Za třetí, blonďáci, i když jsou třeba oškliví, jsou vždycky prostě krásní, krásní nebo krásní. Ukažte mi blonďáka, který není krásný nebo alespoň hezký a já... já uznám, že tomu tak není. Ale o tom pochybuju. Protože víte co. :P

Ve školním bufáči mají teď hrozně dobré koblihy s bezinkovou náplní a růžovou cukrovou polevou. 

Carmen jsem tímto chtěla poděkovat za všechnu její starostlivost a báječnou podporu, kterou jsem moc potřebovala.

Zítra jedu pryč, a co je na tom nejlepší je, že se mi to úplně vykouřilo z hlavy, že se něco takového děje. Takže teď se "balím". Dala jsem si čtyři věci na hromádku vedle postele a mám pocit, že ze samé vyčerpanosti dneska už asi nic dalšího nezvládnu, což by bylo ok, kdybych zítra mezi školou a nádražím měla doma asi jenom hodinu času. Asi zase budu hrát sovjí oblíbenou hru "chyť posledních pět minut za poslední sekundičku". To bude fakt zábava.

Oči se mi klíží, zítra od sedmi latina, a ještě si předtím potřebuji umýt vlasy. Budu mít pod očima takové pytle, že mám štěstí, že nebude Mikuláše, protože jinak by se mi do nich pokusil nacpat minimálně burák nebo, v tom horším případě, čokoládový kalendář.

Tak se zatím mějte, nezapomínejte na osobní hygienu a žijte blaze.

S láskou
ra
(A pokud jste se dostali až se, tak mi nezbývá než vám od srdce pogratulovat. Jste čirá trpělivost.)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Iswida Iswida | 10. dubna 2010 v 14:09 | Reagovat

"LAGOritmy" se mi líbí - co tobě, Tygro? :-D

2 Tygřík Tygřík | E-mail | Web | 10. dubna 2010 v 18:42 | Reagovat

No jistě, ocenila jsem že se nám Ražím cpe do matiky :D Já rozvíjela spíš úvahy že tg je poloviční tygr a log je tříčtvrtinový blog :D

3 Muškát Muškát | 10. dubna 2010 v 22:10 | Reagovat

Mě se LAGorytmy taky líbí, protože LAG je spoždění přenosu http://en.wikipedia.org/wiki/Lag z čehož vzejde :
Rytmy opožděného přenosu.
Sice nevím co by to vlastně mělo dělat ale asi si to s dovolením slovutné Raven dovolí zařadit do svého slovníku :).
"Třeba : Hele, způsobuješ mě lagoritmy :/" :D

4 Iswida Iswida | 10. dubna 2010 v 22:21 | Reagovat

Mě se víc než LAG líbí jistý Laga... :-D

5 Anubis Anubis | 10. dubna 2010 v 22:25 | Reagovat

Já se musím prostě nacpat všude... :D

6 Raven Raven | 10. dubna 2010 v 23:40 | Reagovat

Is, jsem ani nečekala, že tě tak potěší.

Tygříku, nestraš. Ty prostě nemůžeš být jednou půlkou v tangentě. (leda že by ses jí pokusila rozsednout.)

Muškáte,dovoleno. A vždycky za tím dodej "Used with permissions."

Is, kdo by to byl čekal! :D

Anubis: A to si ještě neuvědomuješ, že podle Tygří teorie jsi třemi čtvrtinami v lágru! :D

7 Tygřík Tygřík | E-mail | Web | 12. dubna 2010 v 7:09 | Reagovat

Anubis: To o tom lágru řekla Raven! :D
Rav: Pojďme společnými silami rozsednout tangentu!

8 Raven Raven | 12. dubna 2010 v 17:25 | Reagovat

Anubis: já to fakt nemyslela zle! A může za to samozřejmě Adalbert :P

Tygří ženo, nevím, jak se nám to povede, když je to TA s GENy TANku. :D

9 Iswida Iswida | 12. dubna 2010 v 22:50 | Reagovat

:D Co na to říct?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklamaxdollfacex.deviantart.com

iheartjrock.deviantart.com
purgatori.deviantart.com