Listopad 2009

Členovci jsou občas přítulní

23. listopadu 2009 v 22:35 | Raven |  Havraní krákání


Drazí.

Moc jsem se snažila napsat článek s mým obvyklým "nadhledem". Pravda je, že už se zase začínám dostávat do formy, ale není to ještě zdaleka ono. Tak pořád mažu co jsem napsala a nejsem schopná chytit nit (ačkoliv ten milý pan Pavouček metr a půl na de mnou mi pořád nějakou nabízí). Kdo ví, jestli tohle bude zveřejnitelné.
Zkusím se chvíli soustředit a povědět třeba, jak se zrovna mám (i když trochu pochybuji o tom, že to zajímá někoho jiného než výše jmenovaného pavouka nad mojí postelí. A toho pavouka to zajímá proto, že se těší, až docela propadnu apatii a on mě bude moci externě natrávit, vysát a chytat na mně mouchy, až mě opřede sítí). Bezva. Už zase závorky delší než celá věta? Výstižně to svědčí o mém stylu mluvení. Veškerá má sdělení jsou opředena jakousi záhadnou mlhou, nikdo mi nerozumí. Mají k tomu důvod. Huhlám a sípu a vůbec nejsem schopná ze sebe vymámit jediný fragment mého normálního hlasu. K tomu si přimyslete pokusy o vychrchlání vlastních plic z těla a "teplotky", a máte celý obraz mého zdravotního stavu.
Navíc, a to zcela bezohledně, jsem dnes v brzkém ránu byla vyvezena do Luží, abych si poslechla verdikt "Bez vývoje!" a hodinu zmírala v rozlehlé čekárně plné lidí (a to celé bez přítele Ibalgina), což mi poskytlo dokonalý obraz toho, jak asi vypadá místo, kde se předává prasečí chřipka.
Dost stěžování si na všechno. Můžu být ráda, že nejsem ve škole a nepíšu písemky a že si je budu moct napsat někdy jindy, až budu mít ještě víc práce než teď.
Ano, jak očekáváte, nemám žádné humorné zážitky. Tohle vlastně píšu jenom pro toho pavouka a pro vás, které zajímá, jestli jsem ještě funkční.
Stejně nevím, jestli ten pavouk umí číst. Jestli ne, tak je tohle celé tak trochu useless. Bezva. Asi jsem ztratila dalšího domnělého čtenáře. Oops.

Členovcům zdar, nazdar.P.S.: věnováno všem, co chtěli být někdy trilobit.
P.P.S. Drahá striggo a drahá Carmen, když jste tak hezky vysvětlily zkratku P.S., co znamená P.P.S.? :)

K.K.

18. listopadu 2009 v 22:01 | Raven |  Havraním brkem do popela
Těžké je to říct. Jednoduché není se vyrovnat se vším, co přichází. Kdo pochopí, pochopí. Neptejte se. Děkuji. Smuteční pásku nosím na levé ruce - protože je od srdce. Je těžké vydržet šest hodin bez jediné slzy. Proto tak rychle utíkám. Mám to neúměrně lehčí. Ale stejně je to tížící jako žulový masiv.

Těžké je občas držet ty zatracené slzy.

Jsem Havran. A nosím smutek.


To listopad k nám sklonil čelo
a poslal polibek
a proto, že by se snad mělo
sebral mi Tě a uletěl

A stejně je to trochu těžké
mám víčka ztěžklá slzami
a přesto víra neumírá
to, že jsi Doma nad námi

Jak dlouho trvá lidská chmura
než klid se v nitru rozhostí
Dík Bohu přes to přese všechno
je smutek překryt milostíJe mi

12. listopadu 2009 v 0:32 | Raven
tak trochu smutno. Možná je to tím, že je půl hodiny po půlnoci, nebo že je mi na omdlení, nebo možná tím, že mě někteří lidé zmátli a zklamali. Nebo tí, že na co šáhnu, to se posškodí.

Nevadí. Třeba bude líp.

Někdy.


Staré dobré pomlčky vyřeší nedostatek schopnosti vyjadřovat se souvislejším způsobem

9. listopadu 2009 v 23:15 | Raven |  Havraní krákání
 • Jednou ze záhad světa podle Raven je, jaktože když už se učí takovou dobu, začíná teprve malovat funkce.
 • Raven si zcela jistě zítra zapomene vzít rýsovací potřeby, vstane pozdě a polije se kávou. A pak, že nemám věštecké schopnosti.
 • Když přišla dnes ze školy, stulila se k topení do klubíčka a snažila se myslet si, že trochu toho sálajícího tepla vyřeší všechny její životní problémy.
 • Bolí jí svaly, oči a obě mozkové hemisféry, nehledě o páteři a bolestivé představy zítřejší čtvrtletky z matematiky. Brrr.
 • Poslouchá směsku interpretů jako Simon a Garfunkel, Hole, Sunrise Avenue, Blackmores night a je tak nějak mimo, že ta nesourodá směska jí ani nedělá hlavu.
 • Každé ráno běhá na autobus a pokud to takhle půjde dál, bude příští výherkyní pardubického půlmaratonu.
 • Zatím to vypadá tak, že zejména velmi často omdlévá.
 • Má velkou... co velkou, giganticky ohromitánskou chuť na horkou bílou čokoládu.
 • Potřebovala jít spát, ale musí se ještě učt a dělat prezentaci do ev, ačkoliv větší otravu ještě nezažila.
 • Domnívá se, že paní AX má aprobaci zejména na torturu a na mrvení jazyka českého, ačkoliv učí EV a tváří se francouzsky.
 • A safra! Francouzština.
 • Hň a jeho modifikace jsou v současné době pro ni velmi typickým vyjadřovacím prostředkem.
 • Předpokládá, že zítřek půjde jen těžko přežít.
 • Opět zjišťuje, jak je Bible bezva čtivo. Jen, kdyby na ní bylo víc času...!
 • Právě jí došlo, jak je tenhle zpisek dlouhý a zbytečný a trapný a nicneříkající a že právě končí.
Přeje dobrou noc a loučí se, za Raven a Adalberta
(nějaká jiná)

Zpověď

4. listopadu 2009 v 21:46 | Raven |  Havraním brkem do popela
(Z nápisu by jeden usoudil, že se ztotožňuju s Madoniným turné, ale z toho je mi lehce blivno, takže na to ani nemyslete.:)))
Je mi trochu smutno, ale bývalo hůř. Zítra, pozítří či popozítří se mi možná podaří sepsat nějaké humornější historky z mého průšvihy zbarveného života, ale vzhledem k tomu, že dneska nepopíšu už ani polypa, zbylo mi už jen psát verše.

Napadlo mě to jen tak. Z melancholie - asi z té obyčejné, co občas přichází. Ale je to osobnější, než by jeden předpokládal...

(Jeden by řekl, že empatičtí lidé jsou živočišný druh na kraji vymření. Ještě že několik posledních exemplářů alespoň znám.)

-bržbružbrle-

Na dně tvých prázdných očí
zahlédla jsem nejtrpčí smutek světa
vpletl se do nich jako černá růže
a nikdy neodkvétá

Kolikrát květina musí se zlámat
než pochopí nakolik krutý je svět
a pro co jsou lži a pro co je drama
a proč je lepší je nevidět

A proč je bolest v nitru stálá
a proč se očím příčí spát
když duše kříčí pálí sálá
a proč je lepší se přestat ptát

Narůstání stavů bradavických parazitů

4. listopadu 2009 v 15:15 | Strigga Poirot and Raven Watson |  Kočičí pracka

Věřte nebo ne, vracíme se ve velkém stylu! A kdo si to nepřečte, na toho pošleme speciální komando, které mu natrhne a posléze vyjme slezinu a vymačká si ji do čaje a následně vykoná obětní rituál jihoafrického kmene Hutmutujuhnuhnugurkulumunumine. Můžeme vás s radostí v srdci ujistit, že doba trvání tohoto obřadu je delší, než název tohoto neprobádaného kmene. Litujeme, ale další podrobnosti připraveného mučení jsou nezveřejnitelné, můžete si o ně ale zažádat v komentářích.xdollfacex.deviantart.com

iheartjrock.deviantart.com
purgatori.deviantart.com