Ultraromantik

20. října 2009 v 20:36 | Raven |  →(ne)originální←
Tygra mě inspirovala a já se rozhodla také publikovat svůj výtvor z hodiny literatury.

O co se jedná? P. prof. nám zadal, abychom sepsali stručné osudy opravdu vypečeného romantika.

ooooo

Ultraromantik je nyní již mrtvý muž, který se narodil do bohaté šlechtické rodiny, ale nepřízní osudu se velmi brzy dostal na okraj společnosti - a to tak brzy, že si nemůže ani pamatovat na dny, kdy byl ještě šlechtičátko. Mnoho zažil - vyhnanství, zrady, ohnivou i neopětovanou lásku, vraždu.
Kdysi se setkal s dívkou, se kterou se do sebe zamilovali, nicméně ona již byla přislíbena jinému a i přes věrnou lásku, kterou k sobě chovali, byl on donucen jí podvést. Ona se následkem toho zastřelila dříve, než stačila zemřít na smrtelnou kombinaci moru, příušnic a rýmy.
Po této nešťastné etapě se Ultraromantik vydává do nejromantičtějšího města, od Paříže, a buduje zde svou kariéru plnou prostopášností - to proto, aby zapomněl na svou dávnou lásku. Brzy však příjde láska další - zchudlá, ale hrdá mladičká šlechtična, která však Ultraromantikovu lásku neopětuje a tak jí pokřivený Ultraromantik totálně zničí život. Když se příjde na jeho trestnou činnost, díky které zbohatl a také díky které poslal mladou šlechtičnu na hranici, se Pařížané rozhodnou poslat ho do Ruska, aby páchal své nepravosti jinde. Zde se Ultraromantik setkává s děkabristy, vyzradí carovi pár tajných informací o Paříži jako pomstu svým spoluobčanům, napíše pár srdcebolných poém a dle pravidel titánismu svede bitvu proti velkoruské byrokracii, aby mohl naposledy shlédnout svou milovanou Paříž, kde je rozprášena jeho druhá životní láska, kterou stále miluje, napříč její lehké popelavosti. Nakonec umírá v Rusku, v souboji s Dědou Mrázem, protože ten s ním prohrál v kartách všechny dárky pro ruské děti...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tygřík Tygřík | Web | 20. října 2009 v 20:39 | Reagovat

No a teď se můžu jít veleslavně vycpat. Zase jsi lepší!

2 Raven Raven | Web | 20. října 2009 v 20:45 | Reagovat

Námitka! Zásadně nesouhlasím! Tohleto postrádá všechny pohledy raněné laně, průsvitné slečny, zvrhlíky zaměřené na sestřenice, zářný alkoholismus a ostatní důležité vtipné body. Pro mě jsi favoritka, drahá Tygřice! :)))

3 MuŠkáT MuŠkáT | 23. října 2009 v 17:51 | Reagovat

Já myslím, že to nemá chybu :o). Fakt jsem se pobavil. Dikec ;o)
PS: No tak holky, nehádejte se... :oD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklamaxdollfacex.deviantart.com

iheartjrock.deviantart.com
purgatori.deviantart.com