Červenec 2008

Výkřik

31. července 2008 v 21:48 | Raven |  Zpod vlčí tlapy
Já nevím, něco mě inspirovalo... snad jsem potkala někde dva lidi, jejichž pohledy říkaly právě toto... Těžko teď říct. Možná, že když budu přemýšlet, příjdu na to. Možná to bude jednou i můj výkřik. Výkřik - pro co? Jistě ne hrůzy, ani ne radosti... ten výkřik je hořký jak lístky pelyňku. Je hořký jako černá vzpomínka. Jako včerejší večer.
Achjo. Já za tu melancholii prostě nemůžu.. ale už je to tak. Mozková chemie se mnou hází a já se nemůžu nijak bránit. Tohle je jediná cesta.
Enjoy it.

Ještě

29. července 2008 v 21:46 | Raven |  Havraním brkem do popela
Jedna trochu melancholičtější melodie. Psala jsem jí večer u ohně, tak podle toho byla naškrábaná. Dneska ve vlaku jsem jí vyluštila, upravila přebývající slabiky a zde máte výsledek :)
Jsem po dnešku utahaná jak kotě... a v té čajovně na nás dlouho nezapomenou! A jakmile se řekne kaktus, už mám nutkání se smát jako blázen :))))

Zeptej se večera

27. července 2008 v 17:50 | Raven |  Sedmero Havranů
Ukrákaná se vrátila! Má umyté vlasy, ostříhané nehty a tisíce nových nápadů a tolik nových dílek... Tahle slátanina pochází z minulé středy, z tábora, kdy jsem měla první krizi. Sedla jsem si před stan, koukala před sebe a snažila se ze sebe to dostat. A nedopadla tak moc špatně. Ale hvězdné to taky není.
Víte vy, jak mi chyběli Within Temptation?
Věnuju to Šípešanovi, že byl schopnej mě vystát :) Díky Ti...

Havranovy oči

19. července 2008 v 19:07 | Raven |  Sedmero Havranů
Ano, právě teď se mořím kdesi na táboře. Ať žijí předpřipravené články! Kéž tu báseň pochopíte. Je hodně... Niterná. Je o Havranech, Vránách a moři.

Letní salát a jiný tentononc

17. července 2008 v 17:07 | Raven
Něco málo pro chuť.

O kapitánu Jeanovi a prastarém námořníku

14. července 2008 v 14:07 | Raven |  Pohádky tisíce jazyků
Rozhodla jsem se zapojit do dlouhé nitky lidové slovesnosti, i když... většinou trošku bezmístně a jak se hezky říká, s křížkem po funuse. Ale nevadí. Můžete to mít jako pohádku na dobrou noc, nebo jen tak. Snad se vám pohádky v mém podání budou líbit.
První vám převyprávím pohádku O kapitánu Jeanovi a starém námořníku. Tahle pohádka pochází z Francie.
Doufám, že mi úloha pohádkové bábrle alespoň trochu půjde - nezapomeňe ohodnotit!

O pohádkách

13. července 2008 v 13:07 | Pohádková Raven |  Pohádky tisíce jazyků
S novou rubrikou je tu i jeden úvod. Chci se na začátek nad pohádkami, výtvorem lidové slovesnosti, zamyslet.
Začnu konci. Pohádka rovná se happyend. Bez toho to není pohádka. Proč to je tak a ne jinak? Protože... phádky jsou pro malé děti, aby se přes všechny nástrahy učily mít naději, držet jí do poslední chvíle, lpět na ní stejně jako na vlastním životě. Proto jsou happyendy tak důležité, hlavně... v pohádkách, i když ty vůbec nejsou skutečné.
Ano, většina pohádek končí "... a žili šťastně až do smrti." Končí ideálem. Ale najdou se i zvláštní pohádky, kde je závěrem pouze potrestání hříšníka a nebo... ty pohádky nemají konec žádný. Dám vám vědět, až taková pohádka nadejde.
Jedna věc ještě stojí za zmínku, a to postavy, Zde už si uvědomuji trochzu negativní vliv. Ti z pohádek bývají vždy krásní, chytří. Těm vždycky štěstí přeje...
Je to trochu demotivující. My blbí a oškliví si můžeme nechat jen zdát.
A to je na pohádkách to okouzlující. To, že se nikdy nestanou realitou...

Na vědomost se dává

12. července 2008 v 9:16 | Raven |  Havraní krákání
že vlivem blahoslavených prázdnin mě mé nohy obuté do toulavých botek odnesou dnes zase někam jinam. Nuže, mávejte, jedu na tábor. Mám pár článků, aby to tu alespoň trochu žilo, ale je to slaboučké. Hold múza má také prázdniny :))))

Uá! *úsměšek trolla přejetého parním válcem*

9. července 2008 v 21:48 | Raven |  Havraní krákání
Ano, přesně jak jste čekali, právě jsem se vrátila z nádherné *ironík*, pohododvé *ironík*, příjemné a oddychové *ironík* rodinné *ironík* dovolené *ironický ironík*. Tedy bez veškeré ironie řečeno, z pobytu, který byl zahlcen matčinou hamižností po lesních plodech a tak jsme jenom sbírali a sbírali a sbírali. Báj vočko bych řekla tak 15 litrů borůvek a lesních jahod. Teď bych, jako vsuvku, pojednala o Murphym a jeho pitomém zákonu.
Vejdete do lesa, uvidíte borůvky. Zakleknete, sbíráte, až nic není. Je to úděsná práce hodná mravenců, kteří se vás společně s kolegiálními klíšťaty během vaší lopoty snaží sežrat. Popojdete dál. Uvidíte, jak jsou ty borůvky veliké, myslíce na to, jak se rychle bude bandaska plnit. Ale ouvej! Opět postoupíte, opět se bandaska zaplní a tak to pokračuje, až máte bandasku plnou.Já měla chvílemi i strach, že se odněkud vyvalí obrovská borůvka, zavalí mě a já si budu muset prokousávat cestu ven, načež budu mít přirozeně modré zuby a budu zelená, protože mi bude špatně - a pak mě odchytí a budou mě považovat za imigranta z vesmíru a budu mít tahanice s úřady. No, když máte bandasku o objemu 2 litry úplně plnou, narazíte na místo, u kterého máte podezřeí, že ty borůvky jsou křížené se švestkami, soudě dle jejjich velikosti. A ke všemu vás ještě celou dobu sběru deptá sestra, která stojí nad brůvkami, pozoruje jejich vývoj v generacích a snaží se je pohledem přesvědčit, aby jí samy naskákaly do plecháčku. Grrr.
Za krásný design vděčíte především Carmen. Když jsem stránku otevřela, zůstala jsem chvilku zírat. je... Nádherný. Carmenin. Tajemný a jemný. Konec rozplývání, i když by ho ještě minimálně hodinu zasloužil. Díky moc :)))
Narazila jsem na hotový poklad, na pohádkové lístečky, Brzy sem dorazí nová rubrika, kde... No, nechte se překvapit.
Čeká to tu přestavba. Těšte se :)
P.S.: V každém filmu hrál Kevin Costner. Stal se mou druhou noční můrou.

Zase ode mne bude pokoj :)

3. července 2008 v 21:49 | Raven |  Havraní krákání
Na chatu, asi do středy. Tak se mi zatím můžete vesele vysmívat, protože tam budu náležitě trpět, jako na každé rodinné dovolené. O to víc se sem bude těšit :)))
P.S.: Anglické debaty s Rusy jsou přínosné!
P.P.S.: Vzpomínejte na mne v dobrém :)
P.P.P.S.: PO obrazovce mi leze brouk.
P.P.P.P.S.: Chudák brouk.
P.P.P.P.P.S.: Fuj... flek. A to já ho chtěla jenom odsunout na stranu!
P.P.P.P.P.P.S.: Nejsem vrah.
P.P.P.P.P.P.P.S.: Jenom psychopat.
P.P.P.P.P.P.P.P.S.: A mám ráda post srciptum :))))xdollfacex.deviantart.com

iheartjrock.deviantart.com
purgatori.deviantart.com